| KatherineH a întrebat:

Ce parere aveti despre ce s-a ales din DCEU? Dupa ce Snyder, Ben Affleck si Henry Cavill au plecat, iar acum se discuta o noua serie de filme cu Superman cu un actor mai tanar.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

DCEU era sortit pierii de la inceput. Pana nu renunta la idea ca totul trebuie sa fie gri si sec ca trilogia lui Nolan nu o sa aiba succes.

| J0B0MAT a răspuns:

Affleck a fost un Batman prost de la bun început.Mai greu să-l egaleze cineva pe Christian Bale.Nu mai zic de Joker-ul lui Heath Ledger(deși Jared Leto a făcut o interpretare modernă destul de interesantă).
Henry Cavill a fost bun, dar atât.
Aquaman a fost mega popular datorită mușchilor lui Momoa.
De la bun început erau puțin promițătoare seriile astea.Accente pe efecte și pe mușchi, iar scenariul slab.
Nici Marvel nu mai e ce a fost.