| Superior a întrebat:

Ce parere aveti despre cei care se lauda ca au fost ajutati? Eu cred ca-s penibili, lauda e sa faci ceva fara sa te ajute cineva.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Aia nu-i o lauda din contra e un semn de recunostinta fata de cineva, face parte din cei 7 ani de anii de acasa, educatie, bun simt etc

| T0T a răspuns:

De fapt marile proiecte necesită lucru în echipă deci ajutor. Mi se pare foarte normal.

| Superior explică (pentru T0T):

Nu am zis ca e penibil sa primesti ajutor, ci e penibil sa te dai mare ca cu ajutorul lui X ai facut ciorba. f bine ca te-a ajutat x, dar nu mi se pare ok sa te lauzi cu asta (acum, cine s-a laudat cu asta? am vazut persoane de genul, crede-ma)

| T0T a răspuns (pentru Superior):

Nu e ok să te lauzi prea mult în general. Ai dreptate cu atât mai mult dacă nu e munca ta în întregime. Mie îmi plac oamenii modești.

| Superior explică (pentru T0T):

Gen,"Hei,stiai ca Y m-a ajutat foarte mult cu asta? Voi nu veti face asta niciodata fraierilor, dar Y a facut asta pentru. mine asa ca suneti LOSERI"

| Deliiiia a răspuns:

Intrebarea e de ce te deranjeaza pe tine asta, esti gelos ca altii au reusit sau ca tu nu ai parte de ajutor?