| moegie0dattebayo a întrebat:

Ce parere aveti despre cei care se taie la vene? Va face acest lucru sa va schimbati parerea despre o persona pe care o cunosteati; de ce? Daca vreti sa faceti 'misto' sau sa insultati mai bine nu raspundeti! Multumesc!

12 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu mi-as schimba parerea.Eu i-as fii alaturi cine stie ce problema are, poate nimeni nu o intelege si toti o resping iar in acele momente are nevoie de un prieten adevarat.

| SweetSacrifice a răspuns:

Nu.Ce ai patit? De ce te intereseaza ce cred altii? Exista persoane care ar sta alaturi de tine sau altele care te-ar judeca. Pentru ca asa e viata.

| moegie0dattebayo explică (pentru SweetSacrifice):

Voiam doar sa ved ce ar zice ceilalti daca ar afla. Putin imi pasa de ce cred ei.Curiozitatea e de vina.Dar mi-a aparut un zambet pe fata cand am vazut comentariul tauhappy

| KaterinkaBoy a răspuns:

Sincer nu stiu cat de corect este insa eu mi-as schimba parerea despre acea persoana.Nu as numii o astfel de persoana nebuna si nu as face "misto" de ea, insa nu as mai avea aceeasi imagine a ei in minte.Inteleg ca astfel de gesturi se fac in cazuri extreme si as face orice se poate sa o ajut insa asta nu este solutia. Daca iti provoci rau de unul singur nu castigi nimic.Probabil ca inca as tine la acea persoana dar respectul meu pentru ea s-ar transforma in mila.Nu vreau sa dau de inteles ca as condamna strict asemenea gest doar ca viata e o lupta, iar atunci cand apare o problema oricat de mare nu poti doar sa te tai si sa speri ca aste va rezolva problema.

| Mădă0611 a răspuns:

Dap, in rau, pentru ca e semn de prostie, adica daca vrei sa te sinucizi, taiatul venelor ar trebui sa fie ultima optiune. Sa iti urasti viata atat de mult incat recurgi la asa ceva, care presupun ca doare, si sa le dai sansa altora sa te salveze? Nu e prostie?

| DaniAdrian a răspuns:

Sincer daca cunosti pe cineva care isi taie venele ar trebui sa vorbesti cu ea/el si sa-i spui ca are tot viitoru inainte. Azi este suparat/suparata maine poate fi bucuros/bucuroasa asa este viata si trebuie sa profitam de ea la maxim. Cand o sa imbatranim o sa regretam multe lucruri pe care am vrut sa le facem dar nu le-am facut. Eu asa as face si nu, nu mi-ar schimba parerea despre acea persoana, exista o vorba nu judeca cartea dupa coperta.

| UsernameFail a răspuns (pentru DaniAdrian):

Pont: Schimba-ti username-ul. Nu te caracterizeaza deloc.

| DaniAdrian a răspuns (pentru UsernameFail):

Si de ce crezi ca nu ma repezinta, pana la urma lumea este plina de oameni care pot face multe dar sunt prea puturosi.

| UsernameFail a răspuns (pentru DaniAdrian):

Da, asta e adevarat. dar nimeni nu e stupid, prost, etc. dava poate da un sfat bun.

| UsernameFail a răspuns:

Pai, eu cred ca cei care fac asta e alegerea lor, si nu trebuie sa-i criticam. Deci eu nu mi-as schimba parerea despre cineva daca asta s-ar intampla.

| UsernameFail a răspuns:

Dai si fundite?

| moegie0dattebayo explică (pentru UsernameFail):

Nu cred happy. Eram doar curioasa sa vad cum ma privesc cei din jurul meu.Intrebarea era, de fapt despre mine happy.