| anto22 a întrebat:

Ce Parere aveti despre Cola si Pepsi!
Eu beau in fiecare zi(Pepsi) Si am auzit nenumarate prostii precum iti termina ficatul, duce la obezitate(eu de 2 ani beau si al dracu ma mentin), vreau sa stiu din propira voastra experienta daca e bine sau nu sa bei acest drog(de 2 ani nici nu mai stiu cum cum se scrie APA:minerala, plata). Mie unul nu imi face nici o problema aceasta bautura carbogazoasa dar voua?

Răspuns Câştigător
| Pysu a răspuns:

Cola si Pepsi nu sunt bune, strica maltul la dinti, distruge ficatul, e adevarat ca duce si la obezitate si multe altele, rezultatele negative nu se vad asa repede, dupa o perioada lunga d timp, adica peste cativa ani.winking

6 răspunsuri:
| TrendyHedgehog a răspuns:

Eu personal nu prea beau dar nu ca imi face rau sau aceva doar ca nu imi place.Eu cunosc pe cineva care e dependent de cola si chiar a avut probleme cu ficatul.Acuma depinde si cat bei ideea e sa nu intreci masura.

| SabbyNightShadow a răspuns:

Nu mi-a cauza, dar nu beau cola nici pepsi in excest, dar e buna la gust...

| SabbyNightShadow a răspuns:

Nu e bine sa bei asa mult chiar vei avea probleme...

| Jennny a răspuns:

Sincer acum un an si eu eram sa zic asa "dependenta" de pepsi, nu trecea nicio zi in care sa nu beau ca nesatula aproape 2 litristraight face
insa m-am lasat.am tot auzit lucruri de genul ca imi distrug stomacul.dar nu am vrut sa ma las...in final dupa ce ai mei vroiau sa ma duca la doctor:-s am zis ca n-o sa mai fiu dependenta de drogul asta...acum imi iau doar ocazional cate o sticlathinking eu una zic sa te lasi, insa daca chiar nu te poti abtine sa bei macar incearcahappy sper ca te-am ajutat^^

| SociallyDepressed a răspuns:

Eu am un coleg caruia medicul i-a interzis de la 3 ani, sa bea coca-cola si el inca bea.Acum are 15 ani.A spus ca nu poate rezista o zi fara sa bea cola si totusi nu are nimic.

| stefy_6374 a răspuns:

Eu as spune sa nu mai bei.

Este in mare parte adevarat, si consecintele se vad peste ani.