| StelutaDintreNori a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele care nu vor copii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti e chiar problema lor.
Si mai bine sa nu ai un copil daca nu poti sa il cresti, sa il ingrijesti si sa ii oferi tot ce ii trebuie. Poate unele persoane sunt facute doar pentru cluburi sau munca in continuwinking. Unele persoane au scopul de a inmulti familia altele poate vor doar sa fie ele si partenerul. Dar asta e alegerea fiecaruia! Unii baietii sunt nepregatiti mental si nu pot suporta ca o sa aiba niste indatoriri. Depinde de maturitatea fiecaruia. daca se simt pregatiti. Azii la trecerea de pietoni am vazut o femeie a strazii cu un bebelus tare frumos. offf sad era asa scump si se juca asa de frumos mi s-a facut drag de el ...parca imi doream sa fie a meu straight face.

8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Sunt persoane egoiste, comode care vor sa aiba libertate.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Cred ca sunt lipsiti de inima.Sunt persoane dure, reci care se vad si se iubesc doar pe sine.Pa,Pa!

| Butsilee a răspuns:

Treaba lorthinking Nu cred ca ne priveste thinking

| lostcontrol12 a răspuns:

E pur si simplu decizia lor.happy

| ExpertHost a răspuns:

Un singur cuvant: LASITATE! Asta in cazul in care nu vor, din dorinta de a se mai destrabala un pic sau cum spun multi/e,"sa mai traiesc si eu viata" raised eyebrows Stiu si alte persoane (cel putin 2 am acum in minte) care nu vor sa faca copii pentru ca stiu ca au probleme congenitale, care se transmit (mai ales de catre mama) mai departe si decat sa nasca (daca) un copil cu handicap(uri) mai bine lipsa iar pentru acestia din urma, tot respectul. Pot infia unul pentru a da culoare si motivatie vietii.
Ceilalti, reiau idee si spun ca sunt niste lasi notorii; nu au curajul sa ia viata in piept si traiesc intr-o lume a lor, unde vor fi mereu tineri, in putere si fara grija cuiva. no talking

| MikyMi a răspuns:

Persoane egoiste...

| liliana83 a răspuns:

Un motiv au! dar sa se gandeasca bine, nu se stie niciodata. daca pot face copii ar fi pacat sa nu si doreasca. iar daca nu pot face copii ar trebui sa infieze unul sau chiar doi. copii iti da puterea de a merge mai departe in viata. copii sunt prietenul care iti lipseste, te fac sa razi chiar daca esti trist, copii te ajuta la batranete s. m. d. le-as spune sa se mai gandeasca. niciodata nu e prea tarziu.

| AsU_2581 a răspuns:

Persoane care se gandesc numa la ele si la nimic alcevawinking