| raMLesS a întrebat:

Ce părere aveţi despre "divele" acele fete care vin la şcoală/liceu pe jumătate îmbrăcate şi îmbibate în machiaj, care mai au şi aere de,,, nu pot să descriu, de ce se comportă aşa şi ce-i în neregulă?

12 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Au confundat liceul cu parada modei. Divele care se cred perfecte? Alta treaba si cu ele, niste fetiscane fara minte!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si la facultate sa nu uitam. Pai. asa sunt cele din ziua de azi. Dar nu toate. Doar cele ce cauta ceva.

| T0T a răspuns:

Dacă sunt mulți care le tolerează, ba chiar le apreciază, asta e...Am o părere foarte proastă și normal că le evit.

| OldSoul a răspuns:

Intr-un singur cuvant: Tarfe!

| R0R0 a răspuns:

Nu am o parere buna.
Sunt fete ce mor dupa atentie si vor sa para cele mai frumoase.

| Idkidk a răspuns:

Generaţia de azi, csf, n-ai csf.
Aşa-şi dau ele aere de divă, că dacă le dădeau prin spate, mirosea urât. rolling on the floor

| SergiuBoss11 a răspuns:

Ce pot sa spun? Le-as lua o data...

| UnBroken2016 a răspuns:

Fiecare cu cat il duce capul. Astea proaste fiind isi dau totusi seama ca nu au cum altfel sa atraga privirea baietilor.

| ShaOfHatred a răspuns:

Asta e generatia, si asa sunt unele fete; prefera sa fie pitipoance. Csf? n-ai csf!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vor să impresioneze, să fie în centrul atenției, există și o competiție neoficială sau imaginară dintre aceste dive, care mai de care cum își etalează ținutele și machiajul pe coridoarele școlii.
Plus că mai sunt și critice de modă sau altele.
Eram în clasa a 10, ca de obicei bobocii erau separați de noi și unele care erau mai mari, au zis ceva de genul '' ai văzut ce scrie pe tricoul lu' aia? No boyfriend, no problems, pfff... ''.
Alta postase pe facebook o părere despre fetele care nu își întind bine fondul de ten sau aleg o nuanță mai închisă față de cea naturală, a fost ceva scris în batjocură la felul în care scria, era vorba despre tipele din liceu.
Nu știu dacă am vreo părere despre ele, nu mă interesează ce fac, atâta timp cât își păstrează prostia și ideile pentru ele.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred că o persoană iubită te poate face să scapi de multe probleme. Adică nu cred, știu, dar normal că asta se aplică pentru cine are sentimente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Există o perioadă în viață, cam prin liceu, când majoritatea se cred importanți și fac tot posibilul să fie băgați în seamă.
Faptul că unii-s proști și nu-și dau seama cât de stupizi sunt în unele cazuri, asta e altceva.