| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre feminism?

3 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Proasta.
Femeile incearca constant sa se dea mai importante decat barbatii.
DAR INTR-UN ANUME FEL E DEJA EGALITATE D.P.D.V SEXUAL!

| christine99 a răspuns:

FEMINÍSM s. n. Mișcare socială care susține egalitatea în drepturi a femeii cu bărbatul în toate sferele de activitate. – Din fr. féminisme, rus. feminizm(DEX 2009). Normal ca am o parere buna, e motivul pentru care am dreptul sa votez, sa merg la scoala si sa fiu protejata legal in caz de violenta domestica. Nu in toata lumea femeile au drepturi, este o miscare necesara global. In lumea noastra occidentalizata a fost o miscare puternica pana in anii 1990, acum e foarte slaba, niste artiste care canta cat de puternice sunt ele ca dau din fund, barbati care pot fi recunoscuti ca femei doar din cauza sentimentelor lor, e un dezastru de fapt treburile astea nu au nicio legatura cu feminismul, nu stiu de ce e asa la moda sa zici ca esti ceva ce nu esti ca sa faci bani, cum e Miley Cyrus de exemplu.

| fanernest123 a răspuns:

Daca vorbim de feminismul initial care a dus la acordarea de drepturi fundamentale femeilor, o parere buna.
Daca vorbim despre feminismul inceput cu anii 60 caracterizat de agresivitate si atitudini complet nefeminine, o parere proasta.