| Armyanka a întrebat:

Ce parere aveți de feminism?

7 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Parere buna pana la o limita cand se dezechilibreaza treburile, cand unu e mai sus ca altul, deja nu e bine.
Trebuia ceva feminism ca prea inainte ele erau oropsite de multi barbati nenorociti, erau dependente de ei.
Insa nici invers nu e bine! Prea mult feminism duce ca barbatii sa fie pe locu 14, si vor fi oropsiti de niste nenorocite de femei.

| LPCTSTR a răspuns:

Concept relativ ok, abordare cretina.

| PainTech a răspuns:

Ceva ce a început bine și se termină extrem de prost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o idee ok dar sunt extremiste care deja trec de egalitate si se duc pe partea de a uri barbatii si asa mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că în ultimii ani a început să fie intens promovat de către vedete precum Beyonce și Taylor Swift.
Mie personal nu-mi place această promovare agresivă care i se face, deoarece are ca efecte negative rebeliunea femeii, unele chiar începând să se răzbrătească împotriva bărbațiilor, considerând că li se cuvin toate drepturile. Am zis unele, nu toate.
Nu-mi mai place și din cauză că principiile feministe au ca rezultat, printre altele, împuținarea familiilor tradiționale, femeile ne mai voind să stea la cratiță, considerând că asta e ceva înjositor pentru ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rip Humanity. Va duce indirect la schimbari brutale in societate poate si la WW3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Who run the world? Men's. Femeia e oricum superioară fiindcă noi bărbații venim în lume prin ele.Doar că unii dintre bărbați cam abuzează de puterea lor nu doar fizică și înjosesc femeia.Dar din păcate sunt și femei care din voință proprie se înjosesc înaintea bărbaților.Eu cred într-o oarecare egalitate, dar doar în cadrul unei căsnicii, de fapt mai mult o completare a partenerilor.