| AirănMeidăn a întrebat:

Ce parere aveti despre feminism? Dar despre o femeie care alege sa nu fie feminista?

11 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Sa fac putin pe misoginul blushing Oricat ar incerca o femeie sa para ca un barbat, nu va reusi in veci, pentru ca nu au 'boase' Am vazut un film, in care o femeie se teleporta in trecut, facea schimbare de sex etc. Actrita povestea ca i-a fost aproape imposibil sa imite 'scarpinatul la oua' cum fac barbati.Ia fost practic imposibil, dar mna laughing e doar un film big grin

| RAY a răspuns:

Cred ca ambele sexe trebuie sa fie egale clar, e exact ca daca un baiat alege sa nu fie misogin, fiecare face ce vrea
barbati au nevoie de femeie si femeile de barbati

| LoveSleep a răspuns:

E destul de ok până la un anumit punct. Vreau să zic că nici să fie mai băiat ca mine nu-i bine.

| OldSoul a răspuns:

Fiecare persoana are un ideal in viata, daca idealul tau e sa fii feminina idealul altei fete poate sa fie exact opus, ei bine tot asa e si cu baieti, fiecare avem gusturi mai mult sau mai putin iesite din comun, important e sa ne simtim noi bine insasi indiferent de ce look avem.

| AirănMeidăn explică (pentru OldSoul):

Nu la asta ma refeream

| SkyPilot a răspuns:

Despre acea femeie, fiecare cu alegerile lui.
Am o problema cu activismul in general. Intotdeaunna incearca sa obtina mai mult decat specifica in programul lor.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Alegerea ei. Apropo de feminism, lamureste-ma! Ești fată sau băiat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Odata era bine sa fii feminist/a dar acum in ziua de azi e o proste. doar putuoare care vor beneficii, nu sa fie respectate pentru ca muncesc cot la cot cu un barbat.

| Syndre a răspuns:

Feminismul "modern", care-l vezi pe net mi se pare o prostie și o insultă la adresa sexului feminin. Majoritatea "feminstelor moderne" care stau să scrie pe bloguri despre "eye rape" și prostii de genul sunt niște grăsance frustrate că n-au primit atenție de la un bărbat în viața lor.

| TheMchαnix a răspuns:

Majoritatea feministelor (cel puțin în occident, mai ales în 'Murica) sunt eșecuri feminine ofticate pe bărbați, care ar da orice să ne vadă pe toți castrați și care se leagă de jocuri video cum ar fi Mario sau Legend of Zelda pentru că promovează povestea cu domnița la ananghie, iar după cum toții știm, poveștile astea transformă bărbații în monștrii misogini care au impresia că femeile nu-s bune de nimic și au nevoie constantă de ajutorul nostru...iar între timp, femeile în Orientul Mijlociu sunt omorâte cu pietre dacă sunt prinse la volan. Dacă asta înseamnă feminismul, nu vreau să am treabă cu așa ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheMchαnix):

Mare dreptate ai. ma amuza ca mai ales femeile astea idioate in America fac pe victimele, ca ele nu au voie aia si aia. Dar cum nu au? Pot muncii tot ce vor, pot vota pot face orice barbat face si se prostesc ca ele "sunt oprese". Ar trebuii sa se duca in Orientul Mijlociu sa vada acolo ce ineamna opresie la femei. Nu pot merge pana la magazin neinsotite daramite altele. Idioate. De aia zic ca feminismul in ziua de azi numai inseamna ce inseamna o data.