| Misha09 a întrebat:

Ce părere aveți despre fumat? Merită să încerci?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Este dezgustator mirosul.
Iar daca stau si ma gandesc la cancerul de plamani, provocat de fumat, nici macar sa stau langa unul care fumeaza, nu vreau sa stau.

| Freya1 a răspuns:

Eu fumez dar nu iti recomand.
Fumatul iti strica plămâni, iti poate afecta inima si alte organe plus ca iti urateste dintii.Deci nu e bine.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu. E scarbos

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu am incercat, însă după miros nu pare deloc tentant.

| Invictusman a răspuns:

Nu recomand să fumezi de nici un fel, sau sa fi în pas cu amicii tăi doar sa te afli în treaba.eu am încercat și ma lua cu amețeli si tremuram, țigările nu mai sunt cum erau odată.
Plus ca, ai nevoie de plămâni sănătoși cu acest virus letal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuu, clar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În nici un caz. Fumatul nu aduce chiar nici un beneficiu.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Eu nu fumez nu a-si face așa ceva Niciodată îmi pun sănătatea in pericolul și arunc o grămada de sume cand as putea săi pun deoparte acei bani și săi flolosesc cu capul

| CdeMetal a răspuns:

Nota 10 recomand 2000 lei pe luna pe tigari

| rapandula a răspuns:

Ce parere? Una foarte rea. Vrei sa te droghezi dar pe buget mai ieftin? Tigara este solutia. Nu merita sa dai sute de lei lunar pentru un pachet plin de boli si alte dezavantaje.

| MihaellaDia a răspuns:

Sfat de la o fumătoare : NU! Pe mine ma învățat sora mea sa fumez sa nu o parasc mamei laughing)) îmi vine și acum sa o bat pentru asta? dacă începi sa fumezi este foarte greu sa te lași, eu una ma mai las o luna, iar le iau, o zi da una nu?‍♀️ la mine problema este ca nu pre vreau sa ma las, ca îmi place sa fumez laughing și motivul cel mai mare cred e și singurul meu moment de relaxare, dar dacă as putea da timpul înapoi nu m as mai apuca de fumat, cel mai bine îți găsești alte lucruri de făcut decât sa fumezi, de exemplu 3 minute în loc sa fumezi o țigară, faci mișcare (niște exerciții fizice) laughing s au ce ți place ție sa faci, numai nu țigări.