| RAY a întrebat:

Ce parere aveti despre gandirea in alb si negru?

14 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Ca e prea anosta. Îi trebuie niște creioane sa o coloreze.

| RAY explică (pentru Catrice):

Cu false sperante in care sa creada

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Naspa

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Exact. Trebuie să crezi în ceva.

| RAY explică (pentru Catrice):

Si daca crezi in ceva negativ tot e ceva?

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Este.
Nu înseamnă că dacă e un gând negativ e ceva bun la fel cumane și dacă e ceva pozitiv nu înseamnă ca e ceva bun.
Fiecare vede lucrurile din perspectiva lui și ceea ce i se individului pozitiv, celorlalți li se poate părea negativ și invers.
Îmi vin acum în minte sinucigașii si ideea lor de a se sinucide.

| RAY explică (pentru Catrice):

Eu vorbesc de falsele sperante in care credem cu toti, putini sunt constienti de asta

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Da, știu, dar rămâne valabil ce am zis. Tu speri sa se întâmple ceva și în realitate, otite se întâmplă opusul, începi sa te gândești doar la lucruri negative, dar nu înseamnă neapărat ca tot ce se întâmplă în continuare e numai negativ, alții vad anumite chestii care ți se întâmplă drept ceva pozitiv.

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Gandirea pozitiva atrage lucruri pozitive, cea pesimista lucruri negative. De fenomenul asta nu ai auzit?

| RAY explică (pentru Plato):

Daca asa ar fi romanii ar fi un popor fericit

| J0B0MAT a răspuns:

E mai naşpa decât cea în culori şi nonculori.

| Justme1997 a răspuns:

Nu este ok din moment ce nimic nu este perfect alb/ negru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In gri e mai buna

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Cum e in gri?