| Manticora a întrebat:

Ce parere aveti despre Generatia Z?

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Se zice ca ei vor fi viitorul tarii, insa daca te uiti ce specimene fabrica generatia asta in mod clar nu sunt ei viitorul care vor schimba ceva (in bine). Sunt si copii ok din generatia asta care gandesc ceva mai matur si nu sunt ca turma, au principii si par a fi viitori oameni cu capul pe umeri. Am observat ca generatia asta Z e plina depresivi, anxiosi, oameni cu probleme mintale, am crezut candva ca generatia mea a produs multi cretini dar cand ma uit ce a urmat dupa...generatia mea chiar era parfum. Nu vreau sa par laudaros dar generatia mea parca era ceva mai rasarita si nu avea atatea oportunitati ca cea actuala, am crescut cu muzica mai buna, cu vremuri mai bune, obiceiuri mai misto, socializare mai multa, poate ca si noi daca primeam un telefon sau un pc de la 3 ani eram la fel ca cei de acum insa... ceva diferit a fost. Evident ca nu exista padure fara uscaciuni dar daca ar fi sa aleg intre evolutia celor 2 generatii precis cea Z are o evolutie inspre rau, sper sa ma insel.

| CostinAlamariu a răspuns:

Avand in vedere ca eu insumi sunt Zoomer numai de bine happy

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Ca membru al acestei generatii, am o parere oribila.

| AdioTPU a răspuns:

Sunt mai dornici de afirmare, învață mai repede, sunt mai răzvrătiți, mai rebeli. Părerea mea.

| 199onur7 a răspuns:

Nu am nicio parere sunt doar niște copii...

| Paracetamol0lol a răspuns:

Ce părere să am? O generație ca o generație