| Gaby212 a întrebat:

Ce parere aveți despre homofobia din zilele noastre? Își are rostul? Voi sunteți homofibi?
Eu,personal, nu am nimic impotriva homosexualilor. Si sunt hetero 100%, dar mi se pare uman ca lumea sa respecte drepturile fiecaruia.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Oamenii fericiti

| Frank51 a răspuns:

Nu am nici-o problema cu ei. Dar sfideaza legile morale legate de existenta oamenilor. Daca avem doar doi oameni diferiti, sortiti unul pentru celalalt, conceputi pentru procreare, si asa mai departe, de sa nu respectam asta? Este o lege morala, pe care o apreciez si o respect. Daca ei nu o fac, nu ii judec, este viata lor si nu ma bag.

| Hammurabi a răspuns:

Aș vrea să cred că nu sunt, dar în mod sigur devin în momentul în care îi văd că se manifestă în public într-o nesimțire totală și fără rețineri.
Altfel, nu mă interesează ce fac ei în spațiul lor privat.
Am un prieten și coleg de serviciu homosexual de mai bine de 3 ani și eu n-am știut, pentru că e un băiat cu mult bun simț și își vede de treaba lui. Și după ce am aflat că e gay îl apreciez la fel de mult și a rămas prietenul meu, pentru că e acelaș băiat cu bun simț. Nu s-a schimbat nimic.
În schimb m-a șocat zilele trecute când l-am văzut că se strâmbă în timp ce privea un cuplu de bărbați care se lingeau lasciv pe o canapea în bar.
L-am întrebat de ce se strămbă dacă și el e gay. Mi-a răspuns simplu. Pentru că sunt nesimțiți.
Trageți voi concluziile.

| Gaby212 explică (pentru Hammurabi):

Asta e valabil si pentru cuplurile hetero care si-o trag peste tot.

| Hammurabi a răspuns (pentru Gaby212):

Absolut.

| Yurisa a răspuns:

Homosexualii exista de cand lumea si pamantul, lumea ii uraste din motive religioase. Daca religia ta incita la ura, inseamna ca trebuie sa o schimbi, zic. Eu nu am nicio problema atat timp cat fiecare isi vede de treaba lui si personal asa cum nu imi place sa vad cupluri hetero care se ling hardcore pe strada, nu imi place sa vad asta nici la cele homo big grin
Am amici gay si trans, sunt foarte ok si de treaba, rezervati cu privire la orientarile lor.