| AndreiBalan123 a întrebat:

Ce părere aveți despre indiferenta? Este buna in anumita situații?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Da,hotarit este bine sa nu te prea implici emotional in toate problemele lumii caci numai iti faci rau in timp ce lumii nu-i pasa de tine.Si frate-meu isi face rau implicindu-se in probleme pe care nu le poate rezolva si se ennerveaza fara rost.Eu cred ca e mai bine sa fii detasat emotional de problemele pe care nu le poti rezolva deoarece iti distrugi sanatatea cu propria mina daca te implici prea mult emotional.Si aici nu ma refer la parinti si copii de care in mod normal trebuie sa-ti pasa, dar sa zicem de probelemele politice si sociale de tot felul din lume.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Este bună, dar trebuie să vină din interior, și să nu reprime educația și compasiunea constructivă.