| GabrielICG a întrebat:

Ce parere aveti despre inegalitatea sociala dintre saraci si bogati?
Ce ati face sa echilibrati lucrurile?
1% din populaţia lumii deţine peste jumătate din averea globală, lucrul acesta o sa aduca sfarsitul aceste societati, diferenta e prea mare.

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Potrivit selectiei naturale propuse de darwin cei mai bine adaptati au mai mult decat majoritatea,doar ca noi suntem prea lacomi vrem totul pentru noi,asta e diferenta intre om si animal,omul vrea totul desi e o biata creatura care poate maine va muri nu se gandeste sa imparta cu altul,de vina sunt prosti care i si voteaza si le imbogateste,suntem miliarde iar ei nici un miliard ne manipuleaza cu iphone,Samsung, case, masini fac exact ce trebuie da ofera mereu ceva acelui om sarac, ei stiu nevoile omului asa ca profita de ele, nu vezi ca nevoile alea sunt exploadate la maxim? obezitatea, dependenta de pc, electronice etc totul face parte din manipularea sclavilor https://ro.wikipedia.org/wiki/Abraham_Maslow
stai calm asa a fost mereu si asa va fi mereu

| GabrielICG explică (pentru RAY):

Adevarat happy

| GabrielICG explică (pentru RAY):

Stiam de piramida aia dar oricum mersi de link happy, imi va fi util

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar mai sunt si oameni care chiar nu fac nimic si au pretentii prea mari. Sau altii care muncesc si chiar isi merita banii. Eu unu le as da la fiecare sa faca ceva sa isi castige existenta big grin

| GabrielICG explică (pentru DoarBogdan):

Tu esti multumit cu locul unde muncesti? te duci fericit la munca?

| DoarBogdan a răspuns (pentru GabrielICG):

Eu nu muncesc. Sunt student la facultate. Acum trec in anul 2. Dar daca as face asta, as incerca sa imi aleg o slujba care imi place. Si cam din cate vad nu prea imi plac multe laughing
Pana la urma bani sa fie. O sa incerc sa compensez asta cu... activitatile care imi plac.

| GabrielICG explică (pentru DoarBogdan):

Si ce ai vrea sa lucrezi?happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru GabrielICG):

Habar nu am unde ma duce facultatea. Inginer pe la nu stiu ce firma. Pana imi prind nasul prin fire.

| GabrielICG explică (pentru DoarBogdan):

laughing mda, o sa ai un job bine platit dar si plictisitor

| GabrielICG explică (pentru DoarBogdan):

Oricum mult succes!winking

| DoarBogdan a răspuns (pentru GabrielICG):

Da... mersi. Nu conteaza daca e plictisitor. Joc lol la servici ^_^

| GabrielICG explică (pentru DoarBogdan):

rolling on the floor) epic

| DoarBogdan a răspuns (pentru GabrielICG):

Asa ca de inceput ^_^

| WaterDrop a răspuns:

Absolut nimic. Exista aceasta piramida cu un scop bine determinat.Un echilibru de acest gen este imposibil si nedorit pentru ca am inceta sa ne dorim sa evoluam.

| UnBroken2016 a răspuns:

Bogat e omul inteligent, norocos sau ala care fura. Doar al 3 nu da bani la nimeni, primii 2 dau mereu.