| Vernusio a întrebat:

Ce parere aveti despre medicii din Romania? Sistemul sanitar romanesc.
Eu zic ca e dezastru.
Voi?

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Medicii sa zicem ca sunt ok multi din ei,, insa conditiile sunt mizere, intri cu o boala in spital si pleci acasa cu 4 si mori acasa.

| Clorox a răspuns:

Daca ai vazut un spital particular... Nu prea ai cuvinte de injosire, este ca un mic paradis, acum depinde si ce spital dar nu vorbim despre asta.
Dar daca mereu stai in spitale publice, iti dai si tu seama ca o sa fii tratat ca restul.

| Superior a răspuns:

Aia vor banii mai repede, ii doare undeva ca mori tu. Isi fac treaba la plezneala majoritatea.

| Kiwibibilă a răspuns:

Fata de SUA de exemplu unde cauza secundă a mortalităţii este eroarea medicală, cred că e ok.
Cât despre spitale, ai dreptate, e dezastru.

| DaniAdrian a răspuns:

Sunt doctori care dau tot ce au din ei ca pacientii lor sa fie sanatosi si puternici, chiar daca nu au conditii si aparatura necesara, nu se dau batuti, pentru ca asta au vrut sa devina si asta au vrut sa faca,dar sunt si altii care daca nu le pui cateva sute de lei in buzunar nici macar nu te baga in seama, te lasa sa mori, cat despre sistemul sanitar, aici asa zisii conducatori sunt de vina pentru ca prefera sa bage acei bani in buzunar, decat sa perfectioneze spitalele, sa mareasca salariile, sa ridice alte spitale, mai mari, mai dotate, mai bune, suntem mai rau decat multi altii, ne furam si painea de la gura, furam cana de apa de la gura unui copil, imi iubesc tara, si sunt mandru ca sunt roman dar daca mi s-ar da mana libera sa impusc pe cine vreau, primii ar fi cei care ne conduc tara, si nu doar pe ei, pe toti, pana la cel mai nou venit in partidu cutarescu, pestele de la cap se impute.

| Otto19 a răspuns:

Medici sunt buni, dar nu au conditi

| MCRS a răspuns:

De ce generalizezi? Ai fost cumva la toţi medicii din România? Permite-mi să cred că răspunsul este nu, iar tu eşti superficial. În România chiar există medici care nu iau mită, care fac tot ceea ce e posibil pentru a-şi ajuta pacienţii. Înainte să tragi o concluzie, informează-te.