| alexdad16 a întrebat:

Ce parere aveti despre Noua Era Mondiala?

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Povestile astea circula in Romania de la inceputul anilor '90. La un moment dat te obisnuiesti cu ele. Vrei sa pornim un dialog pe teoria conspiratiei? Sau poate facem ceva bun acolo unde putem? Eu unul nu imi fac griji pentru zvonurile cu 2012, intotdeauna au fost instigatori la panica si mi se pare normal din moment ce e o metoda eficienta de a atrage atentia. Sau poate fi o metoda de a distrage atentia de la alte probleme, reale.

2 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Eu unul am o parere excelenta. Pe tine nu te prinde bine?

| alexdad16 explică:

1) Abolirea monarhiei si a oricarei puteri ordonate;
2) Abolirea proprietatii private;
3) Abolirea mostenitorilor;
4) Abolirea patriotismului;
5) Abolirea familiei (a casniciei si instruirea in comun a copiilor);
6) Abolirea tuturor religiilor

Abolirea=Desfintarea

Ti se pare excelent?