| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a întrebat:

Ce părere aveți despre Noua Ordine Mondială?
Vă rog să vă susțineți opiniile, Pro și Contra.

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Eu fac parte din cei cărora nu le pasă așa mult. O nouă ordine mondială sigur va exista, și oricine poate judeca asta. Vom vorbi peste 100 de ani să vezi diferența. Cât despre lucruri gen Illuminati de ce să nu spunem că a fost o organizație foarte reală? Cine sunt eu să zic că nu există? Eu nu mă bag în aceste lucruri dar ar fi aiurea să negi niște lucruri, așa din prima, având în vedere că ești privat de foarte multe informații.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cred ca banii conduc lumea

| T0T a răspuns:

Părerea mea e că Dolan Duck Show e Illuminati.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Sa inteleg ca faci parte dintre cei care nu cred in lucruri de felul asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Te-am intrebat din cauza ca ai raspuns ironic si de aia. Oricum, e chiar mai rau sa accepti ideea ca se intampla niste lucruri si sa spui ca nu-ti pasa si ca nu te bagi decat sa fii convins ca nu se intampla nimic din ce n-ar trebui sa se intample.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă nu poți face nimic nu înțeleg de ce să te streseze acest lucru? Și în general nu trebuie să te preocupe ceea ce nu poți controla. Și pe un asemenea lucru trebuie să fii ipocrit sau retardat, tu om de rând, ca să afirmi că ești convins de ceva...

| T0T a răspuns (pentru T0T):

De exemplu în România se fură pe față, și nimeni nu mișcă un deget. Trebuie să ies eu singur acum în stradă cu orele de nebun? Am și alte treburi mai importante pentru mine și pentru viața mea. Ceea ce se întâmplă în societate reprezintă doar niște lucruri banale, lumești. Pentru mine altele sunt importante, iar dacă pot trăi decent nu știu de ce să mor de ciudă...Eu mă mulțumesc cu ce am și niciodată nu voi tinde la prea mult. Banul nu este totul. Asta ca să deviez un pic de la subiect, ca să înțelegi de ce fel de lucruri mă interesează și care nu. Eu am ieșit din sfera asta. Mi se par banalități.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Nu mi se pare ca ai iesit dintr-o sfera si ai intrat in alta superioara. Impresia mea e ca te-ai inchis intr-o sfera mica si ai mare grija sa nu se zdruncine prea tare daca se atinge de alte sfere mai mici sau mai mari, fara sa te intereseze prea mult de ce se intampla dincolo de sfera ta. Poate o sa te superi ca iti spun chestiile astea, dar mie imi place sa zic direct de gandesc, mai ales cand e vorba de lucruri serioase.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare cu opinia sa. Eu consider că îmi este și îmi va fi mult mai bine așa. Sfera mea este foarte mare, sfera mea cuprinde tot și nu se rezumă doar la ce este în societate și asta o face mult mai mare din punctul meu de vedere. Cum spuneam, e o greșeală să ne preocupe ceea ce nu putem controla. O viață avem și aceea e pentru lucrurile cu adevărat importante, dar acum asta e diferența, fiecare consideră lucruri distincte ca fiind cele mai importante, fiecare are valorile lui.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Problemele cotidiene, sociale nu se vor rezolva niciodată, indiferent de ceea ce facem, iar preocupându-ne atât de mult de ele nu vom ajunge la fericire căci acestea, cel puțin mie, nu pot să îmi aducă fericirea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Oricat de mare ar parea si chiar de-ar fi cat Universul, o sfera cu un centru mic este foarte mica.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ar fi nimic, dacă nu aș fi și eu. Totul se rezumă la mine din perspectiva mea iar eu sunt centrul acestei sfere. Toți reprezentăm niște puncte mici și cu atât mai neimportanți suntem cu cât suntem mai depărtați de centul propriei sfere.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu fac parte din cei cărora nu le pasă așa mult. O nouă ordine mondială sigur va exista, și oricine poate judeca asta. Vom vorbi peste 100 de ani să vezi diferența. Cât despre lucruri gen Illuminati de ce să nu spunem că a fost o organizație foarte reală? Cine sunt eu să zic că nu există? Eu nu mă bag în aceste lucruri dar ar fi aiurea să negi niște lucruri, așa din prima, având în vedere că ești privat de foarte multe informații.