| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveţi despre New Age şi despre Noua ordine mondială?

Răspuns Câştigător
| Ancestralsoul a răspuns:

Este o realitate.Francmasoneria neaga orice implciare, dar sa fim seriosi, nu ar recunoaste asta nici daca ar exista probe plauzibile. Daca ai vazut seriile zeitgeist intelegi si mai bine ideea in sine.Pana si criza mondiala consider ca a fost provocata, pentru a subjuga si mai mult tarile mici si pentru intarirea pozitiei pe care o au.Multa lume ignora aceste aspecte, insa lumea nu e condusa de presedintii alesi, ei doar fac jocul altora care detin adevarata putere. E simplu de inteles:Terra are resurse sa ne hraneasca pe toti la un nivel acceptabil, insa 90% dintre resurse sunt detinute de 10% din populatie, iar restul de 90% din oameni se chinuie pe cele 10%. Muncim cu totii pentru cei din varf, care nu ii vedem asa des in mass-media, care stiu sa isi urmareasca interesele fara sa tina cont de faptul ca oamenii nu sunt cifre.Vina o purtam si noi cei 90%. Daca am fii uniti, ne-am respecta, ne-am ajuta, am invata mai mult, am face sacrificii atunci probabil ca acest plan al noii ordini mondiale nu ar avea efect.America este si va fi singura putere in lume, fie ca vrem sau nu. E singura natiune care isi face bani cand vrea de la rezerva federala.Nu consideri oare ca aceasta criza a fost provocata pentru a destabiliza Uniunea Europeana care devenise un concurent puternic pe piata mondiala? Cum de America isi revine din criza si Europa, in special UE, nu? De ce Australia sau China nu sunt afectate de aceasta criza? La noi in tara nu mai este vorba de criza ci de nepasarea si incalificarea celor care ne guverneaza. Ei se bucura sa fim cat mai inculti si dezbinati.Asa isi vad linistiti de treburile lor, mai putin de ale tarii.Nu zic, si ceilalti politicieni care s-au perindat la putere nu au fost mai breji, dar spre deosebire de astia de acum, au mai dat ceva la populatie si parca erau mai educati. Oricum sunt apolitic.Probabil ca Romania joaca niste carti impuse de Fmi si Banca Mondiala, caci daca se joaca atunci va fi rau de noi. Vorba lu base:sa traim bine, da cand?

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Se poate spune ca exista "ceva". Oricum, eu cred ca din aceasta miscare se va naste Antihristul.

| amaadina a răspuns:

Http://vigilantcitizen.com/
NWO exista cu adevarat :P
Florian Pittis a fost mason, dar si Virgil Iantu este :P
[Si Basescu este mason ] :P

| Sill a răspuns:

Uite aici:
http://www.lovendal.net/......masonilor/
http://www.lovendal.net/......-si-jerry/
http://www.lovendal.net/......ei-nibiru/
Cateva din exemplele ale actiunilor celor ce vor sa stabileasca NWO(new world order)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parerea mea este ca ei sunt cu ale lor - inrobirea lumii, idiotizarea populatiei intre timp prin mancare otravita, cultura si educatie sclerozate si sclerozante, mass-media bazata pe sex, violenta si o viziune bolnava asupra lumii si a oamenilor.
Noi suntem cu ale noastre: sa fim mai buni unii cu altii, sa avem grija de ce se intampla cu cel din jurul nostru si sa nu ne lasam influentati de ei atata vreme cat avem cap.
Probabil ai citit tot felul de articole apocaliptice si simti o oarecare nesiguranta, chiar frica, de aceea iti recomand sa cauti cat mai repede cartile aryanei havah si sa le citesti o sa te ajute sa intelegi mai bine situatia reala. Dupa aia citeste SN Lazarev (are 14 volume dar primele10 le gasesti usor pe siturile de carti online).
A... si, mai ales, nu judeca pe nimeni, fiecare isi are drumul lui - poti doar sa zici "sunt/nu sunt de acord cu ceea ce face".
Mult noroc
Anonimu' lu peste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca e adevarat ce se spune despre fracmasonerie, atunci eu o sustin total. A venit vremea ca oamenii inteligenti sa conduca lumea, iar prostimea sa isi merite locul in societate. Prea de tot...pana si o femeie de serviciu in ziua de azi castiga mai mult decat un profesor sau un medic rezident. Adica eu stau si ma chinui sa invat 8 ore pe zi, in timp ce o persoana semianalfabeta, cu 5-6 clase, castiga mai bine ca mine. Ce om sanatos la "bibiloi" ar fi de acord cu inechitatea aceasta? Asa ceva e inadmisibil!
Sper din tot sufletul sa existe tendinta asta de "New Age". In plus, daca ea exista, le va da peste nas religiosilor. Poate darama si cateva biserici intre timp...prea s-au inmultit(Dupa cum spunea Ceauseasca: "Jos cu porcaria!")

| Termopile a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ști nimic despre francmasonerie și New Age se vede că vorbești din auzite și nu te-ai documentat de loc. Ba dacă tăceai filozof rămâneai. Dacă te-ai fi informat măcar 20 de minute despre subiect și după să răspunzi la astfel de întrebări. Lasa-i pe cei care stiu să vorbească despre asta nu te mai băga in seamă dacă ești necunoscător.

| LIPICIOASA a răspuns:

Chiar si pe dolarul american scrie NWO eu astept 2012 daca nu se intampla nimic m-am lamurit