| MihaelaCioplea a întrebat:

Ce parere aveti despre o persoana care copie numele unei altei persoane si apoi se apuca sa-i scrie sub acel nume chiar persoanei in cauza?

Cum interpretati asa ceva?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Stiu si eu? Depinde de la o persoana la alta. Tu esti fata sau baiat? Scuze ca intreb.
Daca esti fata si acea persoana este un baiat atunci ii esti oarecum simpatica si se joaca cu tine sau vrea sa-si bata joc. Depinde.
Daca esti fata si acea persoana este tot fata atunci cel mai probabil este foarte geloasa pe tine si vrea sa te faca sa cazi in ochii celor din jur.

Daca esti baiat si acea persoana este fata atunci cel mai probabil se joaca cu tine, te simpatizeaza probabil (nu este disperata dupa tine sau ceva de genul) pur si simplu se joaca, nimic mai mult.
Daca esti baiat si acea persoana este tot baiat atunci isi bate joc de tine. Nimic mai mult, nimic mai putin.

O obsesie...acum depinde...repet,daca este de sex opus atunci s-ar putea sa te placa foarte mult si sa vrea sa se joace cu tine intr-un fel sau altul dar daca este de acelasi sex ca si tine atunci cel mai probabil este gelos/geloasa de faptul ca oricat ar incerca nu se poate ridica la nivelul tau. Este obsedata cu aceasta idee si vrea sa te faca sa decazi in ochii celor din jur.

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Troll.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Se joacă. E mai simplu să îl/o blochezi!

| RainmakerX a răspuns:

Atata timp cat ii scrie doar acelei persoane in cauza atunci nu mi se pare ceva extraordinar...este doar o gluma nevinovata, facuta de un copil fara prea multa inspiratie.

Daca respectivul vorbeste si cu alti oameni dandu-se drept acel om pe care il imita atunci mai mult ca sigur este vorba de un fel de razbunare...dar poate sa fie si un fel de troll fata de persoana imitata.

S-ar putea doar sa vrea sa vada cum reactionezi, atat... daca exagereaza folosindu-se de numele tau atunci logheaza-te cu contul tau principal si spune-le tuturor ce ti se intampla, ca acel disperat te copiaza. Se intampla des asa ceva...
Bafta!

| MihaelaCioplea explică (pentru RainmakerX):

Inseamna ca o doare tare persoana mea de e asa de preocupata cum reactionez.

| RainmakerX a răspuns (pentru MihaelaCioplea):

Probabil,cine stie? Poate ca este doar lipsa de ocupatie si de inspiratie.

| MihaelaCioplea explică (pentru RainmakerX):

Eu cred ca e razbunare pe ceva.Asa ca sa treaca timpul dar exista si ceva interes mai mult decat ar trebui pentru acea persoana.

| RainmakerX a răspuns (pentru MihaelaCioplea):

Atunci incearca sa-ti dai seama de ce vrea sa se razbune. Exista posibilitatea sa fie doar invidioasa pe tine, sa incerce sa te faca sa te simti prost intrucat nu te poate depasi in altceva. De aceea vrea sa se dea drept tine, ca sa te faca sa cazi oarecum la nivelul ei.
Nu stiu, ca idee, tu stii exact cine este acea persoana?

| MihaelaCioplea explică (pentru RainmakerX):

Banuiesc eu pe cineva! oricum, simt ceva obsesie din partea acelei persoane.ce o face sa fie asa de interesata de mine in definitiv?

| RainmakerX a răspuns (pentru MihaelaCioplea):

Stiu si eu? Depinde de la o persoana la alta. Tu esti fata sau baiat? Scuze ca intreb.
Daca esti fata si acea persoana este un baiat atunci ii esti oarecum simpatica si se joaca cu tine sau vrea sa-si bata joc. Depinde.
Daca esti fata si acea persoana este tot fata atunci cel mai probabil este foarte geloasa pe tine si vrea sa te faca sa cazi in ochii celor din jur.

Daca esti baiat si acea persoana este fata atunci cel mai probabil se joaca cu tine, te simpatizeaza probabil (nu este disperata dupa tine sau ceva de genul) pur si simplu se joaca, nimic mai mult.
Daca esti baiat si acea persoana este tot baiat atunci isi bate joc de tine. Nimic mai mult, nimic mai putin.

O obsesie...acum depinde...repet,daca este de sex opus atunci s-ar putea sa te placa foarte mult si sa vrea sa se joace cu tine intr-un fel sau altul dar daca este de acelasi sex ca si tine atunci cel mai probabil este gelos/geloasa de faptul ca oricat ar incerca nu se poate ridica la nivelul tau. Este obsedata cu aceasta idee si vrea sa te faca sa decazi in ochii celor din jur.

| pufulescu a răspuns:

Este urat, dar presupun ca cel care a copiat numele vrea sa se bage in seama sau sa se razbune pentru ceva din trecut.

| MihaelaCioplea explică (pentru pufulescu):

Stau sa ma gandesc ce drame oi fi stranit la unii de ajung sa se razbune pe mine! Lol. Credeam ca sunt o fiinta pasnica, care n-are nimic de impartit cu nimeni.