| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre o persoană care după ce greșește și comite fapte imorale sau alte chestii care nu-i fac cinste, simte nevoia de o purificare, de un restart al vieții sale?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea stiu cate fapte imorale sunt, fara sa fie pedepsite de lege.

Dar da, o parere ca... este pe calea cea buna.

| Mosotti a răspuns:

Pai si-a dat seama ca a facut ce nu trebuie si se indreapta omu, am o parere buna.

| LordCristobal a răspuns:

Buna!
Păi e și normal să apară o dorință de purificare sau reabilitare chiar daca persoana respectiva a comis fapte greu de imaginat.Doar persoanele foarte rele nu simt nevoia de un restart.

| blairelovesmusic a răspuns:

O parere buna. Orice om merita o a doua sansa.

| SharpEagle a răspuns:

Zi-mi ca ideea nu ti-a venit uitandu-te la un serial turcesc... laughing

Tu ce parere ai?
Te intrebi daca merita o a doua sansa? Despre asta e intrebarea?
Merita, da...

| Ella66 a răspuns:

Nu te mai gandii. Pur si simplu uita si incepe totul de la capat ca si cum nu s ar fi întâmplat lucrurile acelea