| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre o vecina in varsta de la bloc care sustine ca o profesoara nu are bun simt?

Pentru ca aceasta profesoara(tanara,ce-i drept) i-a pus note relativ mici baiatului unei alte vecine(al carei sot lucreaza la Eon si e mare sef acolo desi nu are decat profesionala terminata),este luata la rost pe scara blocului de catre vecina batrana(buna prietena cu familia baiatului pe care nu-l duce capul in mod deosebit) si primeste calificativele urmatoare din partea doamnei in etate:"un rahat de profesoara, o proasta, o nesimtita, si o frustrata si ca degeaba a ajuns profesoara pentru ca tot proasta a ramas", fara sa spuna adevaratul motiv pentru care o insulta. Dupa ce-si termina discursul demn de o mare doamna in etate iar profesoara pleaca, iese si mama baiatului pe scara si incep sa se hlizeasca amandoua pe seama profesoarei careia i-au dat lectia meritata.De fapt, profesoara nici macar nu-l lasase corigent vreodata pe acel baiat, doar ca nu-i punea note foarte mari si atat iar mama lui nici o saluta pe profesoara pentru ca este mare doamna, sotie a unui sef de la Eon.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Batrana nu are ce face.Plictiseala mare.Plus ca banuiesc ca stie tot ce se intampla prin bloc sau scara in care locuieste.Supraveghere video.http://media.realitatea.ro/......593800.jpg

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Lol

| CinevaNou a răspuns:

Mi se face greata...