| iubescpisicutele47 a întrebat:

Ce părere aveți despre oamenii care atunci când merg la restaurant nu mănâncă până nu filmează mâncarea lor și a celor cu care stau la masă și o pun pe TikTok?

Răspuns Câştigător
| Jessica1235 a răspuns:

Mi se pare una din cele mai aiurea chiesti pe care le poate face cineva, de parcă îi pasă cuiva ce mânâncă ei straight face

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si gratarele cu romani pe Facebook prin paduri si gunoaiele lasate in urma, vor sa se laude ca au ce manca, romani sunt un popor infometati de asta sunt obsedati de mancare, de asta sunt plin de profi, eMAG, aia e placerea extrema sa ai un mic

| floresdemayo a răspuns (pentru RAY):

"romani sunt un popor infometati de asta sunt obsedati de mancare"

Ray, vezi că nici tu nu ești slab.winking

| RAY a răspuns (pentru floresdemayo):

Pai fix de asta suntem și grași, nu ai înțeles ce vream sa spun, ca consumam mult de frica ca murim de foame, iar ceea ce spun confirma realitarea, și eu dau banii pe mâncare proasta și scumpa

| RAY a răspuns (pentru floresdemayo):

Am devenit și apatic, indiferent, nepăsător ca majoritatea din România, suntem fără de speranța

| floresdemayo a răspuns (pentru RAY):

Așa zici tu că nu am inteles?
Eu zic că omul care mănâncă mult, o face din lăcomie, din plăcerea de a mânca, nu de teama că va muri de foame.
Sunt oameni care trăiesc doar pentru a mânca. Și oameni care mănâncă, doar ca să trăiască.

| RAY a răspuns (pentru floresdemayo):

Dar eu nu scriu ca sa ma intelegi si sa ma înțeleg eu

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate că trec mai rar pe la restaurant...
Ori, le place prezentarea. Sunt entuziasmați de plating, de armonia de culori din farfurie și vor să o savureze cu privirea, chiar și atunci când vor privi imaginile. Unii o fac ca să se laude prietenilor, iar altii, pur si simplu, pentru... albumul personal, ca să își amintească cu drag de moment.
Scrie și in cărți că decorarea preparatelor culinare are un rol deosebit de important în servirea şi prezentarea acestora. Consumatorul este influenţat în primul rând de aspectul exterior al acestora. Starea emoţională faţă de hrană este amplificată de tipurile de decoruri folosite"

| Lioana a răspuns:

Nu am nici o parere. E o placere a lor. Toti avem placerile noastre, care altora le pot parea bizare.

| Nirvanaaa a răspuns:

Trăiesc prea mult pe rețelele virtuale. Ce rost are sa filmezi mancarea? E o prostie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hello! Asta e o prostie, nu are rost sa filmezi mancarea de pe masa si sa o pui pe retelele sociale, off, s-a stricat cu totul lumea asta la cap! Intelegi, e fara sens actiunea asta, sa stie lumea ce mananci la restaurant! Mai intrebat ce parere am? Pai eu am pareri rele despre ei ca stau zilnic pe retelele sociale si sunt deprinsi sa arate ce au sau ce baga in gura! Noi cu totii am mai vazut mancare in viata, si nu avem nevoie sa ne arate altii ce mananca, daca vezi asa poze pe r.s (retelele sociale), ignorale si totul va fi bine! Sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

They live for social media.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa-s unele primate au IQ redus!