| chuckmanson a întrebat:

Ce părere aveți despre oamenii care încearcă să apeleze la emoții în loc să argumenteze?

6 răspunsuri:
| Emilian86 a răspuns:

Poti dezvolta subiectul?

| chuckmanson explică (pentru Emilian86):

Ceva de genul: X trebuie să fie adevărat. Nu ar fi trist dacă nu ar fi adevărat. Sau: Trebuie să faci Y Nu te-ai simți vinovat dacă nu ai face Y

| RAY a răspuns:

Daca baza credintei lor este pe baza emotionala ce argumente ai vrea sa prezinte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Naspa

| MPersephone a răspuns:

De multe ori primul nostru instinct este sa apelam la emotii, si nu la ratiune. Este ceva pur omenesc, dar unii reusesc sa combata acest fapt.