| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre persoanele atrase de putere, care vor puterea? De unde credeți că vine această dorință/atracție?

3 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Asta vine din genetica in mare parte. Pentru ca aia care dominau si aveau puterea, supraviatuiau mai bine si mai sigur, asa ca multi vor asta.

Mai poate apare si psihologic desi in mai putine cazuri, sa zicem ca cineva a facut rau cuiva, apoi celalalt vrea puterea ca sa-i puna la punct, dar pana la urma aceasta unealta e tot genetica, ca altfel nu puteam sa dorim ceva ce nu exista in sistemul nostru.

| Michaeel a răspuns:

Sunt persoanele acelea "lider" care doresc mereu sa fie ei șefii. De la asta este și dorința de putere. Persoanele de genu pot fi puțin problematice dacă doresc sa aibă prea multa putere dacă înțelegi ce zicwinking atracția asta poate veni și de la dorința de a fi de succes, cum ar fi sa devii director sau CEO. Nu am problema cu persoane ca acestea, fiecare cu ale lui happy

Răspuns utilizator avertizat