| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că persoanele atrase de acele persoane care dețin puterea și cu personalitate strong, au această atracție (și) datorită faptului că în copilărie, cât și în adolescență, nu au avut în familie un membru care să fie asemenea acelora pe care îi admiră, au fost fără apărare în dese momente iar cei din familie erau ori neimplicați ori prea "slabi de înger"?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Este o posibilitate. În general un om ce are succes este admirat. Unii admira foarte mult artiștii, știu fete care se îndrăgostesc mereu de un chitarist sau un cântăreț, alții admira persoanele ce fac cariera. Eu de exemplu am fost mereu atrasa de persoane mai rebele, care își trăiesc viata mai intens Cred ca admiram persoane sau stiluri de viata cu care rezonam cumva, dar suntem și diferiți de ei dintr un motiv sau altul.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sau, din contra, au avut doar asemenea persoane in preajma... de aceea & de aici dorinta de a se afilia cu persoane cu personalitati asemanatoare : " aschia nu sare departe de trunchi"

| Eriii a răspuns:

De obicei e fix invers cred, gen oamenii caută pers care sunt cât mai asemănătoare cu ceva familiar și de care sunt atașați (de cele mai multe ori să fie ca cineva din familie)

| smecheradepeinternet a răspuns:

Omule n ai viata ce puta calului