| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre persoanele inteligente dar tăcute? Sau despre oamenii tacuti care nu sunt neapărat inteligenți? Sunt oamenii tacuti cei mai periculoși asa cum se spune?

46 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru gemeni6226):

2-3 ani au trecut si nici acum.nu a-ți uitat rolling on the floor eram puțin tinerel în poza aia happy
Da,depresia se poate declansa și din cauza asta, dar nu a avut depresie din aia din care nu mai poți sa te dai jos din pat cu lunilelaughing nu toate depresiile se manifesta la fel, a ei pare relativ serioasa. Dumnevoastră sunteți inteligenta, și, sunt sigur ca vi se aseamănă. Nu știu la ce va referiți, dar mă gândesc că va referiți la aspectul fizic. E nevoie de susținere, când nu ai din partea nimănui e foarte greu, în majoritatea cazurilor se ajunge la suicid. Ea e norocoasa ca va are pe dumneavoastră, o doamna foarte educata! Poza aia o cautam și eu, și nu am găsit-olaughing nu știam ca va avea un impact asa mare happy oricum nu mai arat ca în poza aia.

| AloneMan2427 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bro,eu nu vorbesc cu fetele din clasa mea si tu vrei sa vorbesc cu altele?happy

| AloneMan2427 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tăcerea este elementul în care toate lucrurile mari se formează și se adună, pentru ca în cele din urmă să răsară împlinite și mărețe la marea lumină a vieții pe care o au s-o stăpânească

| AloneMan2427 a răspuns (pentru anonim_4396):

Darul vorbirii este nimic, în comparaţie cu arta tăcerii

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AloneMan2427):

Dacă nu ai anxietate ce te oprește? Oricum e prea târziu, ar fi ciudat acum sa începi sa vorbeștilaughing
Ai trecut printr-o trauma? De ce nu ai curaj sa vb cu ele? Pe aia cu timid nu o poți baga, ca și timiditatea pornește de la munte insecuritati

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Multe *

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Că sunt tăcute. 2. Că sunt tăcuți. 3. Nu sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Da,poți da de unu care e foarte vorbaret și psihopat, asa este, nu e o regula. Cunosc cazuribig grin

| bojawe a răspuns:

Persoanele tăcute (inteligente sau nu) ascund ceva sau au pățit ceva în viață (de cele mai multe ori).
Oamenii tăcuți nu sunt neapărat cei mai periculoși. În filme, de multe ori persoanele guralive sunt periculoase sau atacă persoana fizic sau verbal.

| AloneMan2427 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am impresia ca, cum fetele nu ma bagau in seama si nici eu nu vorbeam cu ele, am ajuns sa pot vorbi normal cu o fata doar pe internet, in realitate daca vorbesc cu una:nu ma pot uita la ea, ma balbai si ma emotionez.SUnt un tip ciudat in ochii lor, cum naiba sa ma duc si sa vorbesc cu o fata di moment ce nici nu vor sa se uite la mine!crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AloneMan2427):

Câți ani ai? Ce nickname ai mai avut? Trebuie tu sa faci primul pas. Dacă e asa grav,mergi la un psiholog,sau iei jumate de xanax, sau faci sport zilnic, ori mergi la sala, sau faci un sport de contact, sau câștigi la loto laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru bojawe):

Da tu ești băiat sau fata?

| AloneMan2427 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt baiat, am 14 ani si de cand prima mea prietena a disparut am nicknamu asta,, Alone_man#2427"

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AloneMan2427):

Mergi la psiholog, la varsta asta problemele nu sunt adânc înrădăcinate în subconștient, mergi cât mai fast, altfel e posibil sa ramai toată viata asa. Măcar 10 sedinte! Ai toata viata înainte, ești doar un copil, nasol era daca aveai 30 și aveai problemele astea. Din păcate psihologul e singurul care te poate salva, sau sa practici un sport care sa îți placa mult, și sa îți aducă orice fel de beneficiu, orice realizare oricât ar fi ea de mica te va ajuta sa ai mai multa confidenta in tine, o sa dezvolți si anxietate și depresie, ești predispus genetic, trebuie sa găsești o soluție, amânarea duce la consecințe serioase, câteodată poate fi prea târziu sa mai schimbi ceva, adică dacă te duci la 30 la psiholog ii va fi foarte greu sa lucreze cu tine, deja în stadiu ala dacă nu se va schimba nimic vei ajunge probabil într-o depresie cronica, nevrotica foarte, foarte greu de vindecat. Eu sunt mai dintr-o bucata și spun lucrurile pe nume chiar dacă uneori doare, eu de fapt dau răspunsuri care te ajuta sa scapi de cauza, ca daca nu o vei elimina vei ajunge la efect, și degeaba, ca,, cauza nu a fost înlăturată! Tu sigur ai problemele astea din cauza mediului

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc foarte frumos pentru raspuns si pentru apreciere iti doresc din tot sufletul sa te vindeci de depresie.

| Ady28 a răspuns:

Eu de obicei tac pentru ca imi place sa observ oamenii, sa ii vad in toata splendoarea lor si sa ii analizez ca in cele din urma sa imi dau seama pe cine ma pot baza si pe cine nu, oricum de cele mai multe ori noi avem alte scopuri si ne place sa fie ascunse! Si referitor la razbunari daca tu esti om cu noi si noi o sa fim oameni cu tine! happy