| RosaliaOriginala a întrebat:

Ce părere aveți despre persoanele leneșe care fac orice doar sa nu muncească și să fie întreținuți de părinți, mereu inventează scuze pentru a nu merge la munca. Credeți că femeile fac asta mai des sau bărbații?

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Sunt destui din ambele sexe, nu se stie din care sunt mai multi dar un lucru e sigur: parintii lor sunt de vina!

| LordCristobal a răspuns:

Daca nu vorbesc urat si nu se comporta urat cu parintii lor nu as avea neaparat o opinie proasta pentru ca e greu si cu munca, in Romania daca esti angajat esti de multe ori tratat ca un sclav sau ca un neica nimeni pe un salariu foarte mic.Practic la munca de cele mai multe ori trebuie sa suporti aerele de aroganta ale sefilor.
Odata si odata o sa se apuce si ei de munca pentru ca parintii o sa iasa la pensie si nu o sa le mai poata da tot timpul bani.
Plus de asta o sa mai simta si ei nevoia sa se distreze, sa mearga in vacante sau sa isi cumpere lucruri noi si automat o sa se duca la munca.
Iar la a doua intrebare cred ca este o pondere mai mare de barbati care nu lucreaza deoarece barbatii se maturizeaza mai greu si tind sa copliareasca mai mult timp in timp ce femeile sunt mai infipte si vor sa devina independente cat mai repede.