| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele LGBT?
Ati intalnit una?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Nu am intalnit doar ca am vazut astfel de persoane din cand in cand pe strada.
(Cum asa, pai de ex odata eram prin centrul orasului si am vazut un baiat destul de fain care era de mana cu ceva ce am crezut eu ca era o fata... dupa am realizat ca si celalalt era tot baiat si ca ei tocmai se sarutasera in vazul tuturor.)

Nu am nicio parere despre astfel de persoane...Eu unul sunt acel gen, sa zicem traditionalist. Prefer fetele...
Mie imi fac scarba acei oameni dar doar daca exagereaza in spatiul public. Nu imi pasa daca ii vad tinandu-se de mana sau ceva de genul, pot sa faca tot ce vor dar in intimitatea lor.
Este doar parerea mea. Succes!

19 răspunsuri:
| William a răspuns:

Din ce am vazut pana acum, se comporta foarte ciudat. Nu am intalnit pana acum unul/una.

| syd2 a răspuns:

Nu dar nici nu vrea, ma sperie.

| anonim_4396 explică (pentru syd2):

Yo sunt lgBt. De ce te speriem? laughing Nu muscam laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am intalnit un tip gay pe fb. Ce parere sa am... daca imi spun parerea o sa primesc nspe mii de voturi eronate si nefolositoare dar ma rog...
Ma enerveaza faptul ca homosexualii au impresia ca sunt normali si vor drepturi dar faza e ca nu sunt si mi-e lene sa scriu asa ca mai bine dau link-uri
http://www.homosexualitate.ro/resurse/stiintahomosexualitatii.pdf
Sa cititi daca aveti chef, e interesant.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai si daca o persoana este bisexuala, este la fel de ''anormala'' ca si ceilalti LGT?, ca practic te referi la ei, ca fiind ''anormali''.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bisexualitatea mi se pare o prostie si cred ca bisexualii sunt influentati mai mult de homosexualitate. Adica, sa recunoastem, cand vezi pe internet poze de pe tumblr cu gay care sunt prezentati intr-un mod atat de dragut, frumos, parca iti vine sa devii si tu gay. Am vazut persoane (in special adolescenti dobitoci) care au devenit bisexuali fiind influentati de lucrurile pe care le-au vazut pe internet. Intr-o oarecare masura, homosexualitatea/bisexualitatea este o moda.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Crezi, dar nu esti sigur/a. Pana nu esti in pielea unuia, nu ai cum sa stii ceea ce simte sau ceea ce gandeste. happy
Eu sunt B si spun ca totul provine din interior, la inceput este o simpla atractie sau admiratie, dupa ceva mai mult de atat ca si in cazul persoanelor hetero.
Dar oricum multumesc, voiam sa stiu parerea persoanelor, nimic mai mult happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai, nu stiam, sper ca nu te-ai simtit jignit, urasc sa fac oamenii sa se simta prost. Imi pare rau. Intr-adevar, este o simpla parere, nu stiu nimic exact. Faza e ca imi e greu sa accept asa ceva, nu stiu, nu am trait inconjurata de astfel de persoane. Si as vrea sa spun (ca sa nu se inteleaga ca sunt homofob) ca nu urasc persoanele cu o orientare sexuala diferita insa nu mi se pare normal si nu cred ca o sa-mi schimb vreodata parerea asta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu este nici o problema happy
Este dreptul tau sa ai o parere diferita happy

| Morrígu a răspuns (pentru anonim_4396):

Domnule Freaak, nu știu ce înțelegeți dvs. prin "normal" pentru că nu există "normal". Sunt doar niște reguli și un ciclu de acțiuni pe care omul le impune. Homosexualitatea nu e o modă, cum nici să faci sex nu e. Totul ține de nevoile pe care le are creierul tău, asta ține într-adevăr și de influențe. Homosexualitatea e naturală de altfel fiind găsită și la alte specii, pe când homofobia este prezentă doar la om.

| vaporwave a răspuns:

da, am intalnit
ce parere sa am, nu prea poti generaliza, dar in general homosexualii exagereaza mult prea mult cu paradele alea etc etc te-ai prins tu
in rest nu stiu

| Morrígu a răspuns:

Io nu exagerez cu paradele. Nici măcar nu particip la ele.

| anonim_4396 explică (pentru Morrígu):

Deci faci parte din LGBT, de zici ca nu exagerezi si nu participi la ele?

| Morrígu a răspuns (pentru anonim_4396):

Da.

| anonim_4396 explică (pentru Morrígu):

happy Si eu love struck

| Morrígu a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate ne pierdem într-o discuție virtuală la un ceai de mentă. happy

| anonim_4396 explică (pentru Morrígu):

Da happy. poate happy

| Morrígu a răspuns (pentru anonim_4396):

Îmi lași mesaj când dorești.

| TooLazyToPickAnUser a răspuns:

Nu am întâlnit una, *sunt una*