| goth123 a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele nonbinare? (care nu se simt nici femei, nici barbati). Daca nu sunteti de acord, va rog sa explicati de ce. Nu vad nimic gresit in a fi cine esti cu adevarat.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu nici numai ma simt uman cand vad cum e umanitatea, ma consider un vizionar care percepe umanitatea, universul, stiinta

| SilentRain a răspuns:

Bravo lor

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu sunt de acord fiindca nu consider ca ei asta sunt cu adevarat la fel cum un om care are mana amputata nu e cu adevarat, prin esenta lui un om fara mana.
Cand te imbolnavesti de gripa nu esti cu adevarat un om gripat.
La fel si un om asa zis "non binary" are o boala si nu e cu adevarat asa.

| Nirvanaaa a răspuns:

E strict problema lor, nu m-as băga in viața omului. Dacă așa se simte bine, e ok din punctul meu de vedere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincera sa fiu, nu prea inteleg si nu stiu ce duce mai exact la producerea starii in care o persoana nu se simte nici femeie, dar nici barbat. Ar fi interesant de stiu thinking Dar, referitor la intrebarea ta, pai nu prea vad ce parere as putea avea. Doar pentru ca sunt nonbinare asta nu inseamna ca numai sunt oameni. Si, dat fiind faptul ca sunt si ei oameni, asta inseamna si ca fiecare persoana nonbinara se distinge prin diferite trasaturi are personalitati care fie sunt mai placute, fie sunt mai putin placute, la fel ca la orice alt om. Asa ca nu am cum sa pun toate persoanele nonbinare in aceeasi oala, asa cum nu pot pune nici persoanele ce se identifica intr-un anume sex in aceeasi oala. Si asta pentru ca fiecare este unic in felul sau.
Fiecare are dreptul sa fie exact asa cum isi doreste, in limitele in care asta nu incepe deja sa ii afecteze intr-un mod negativ pe ceilalti. Deci, cat timp sunt persoane ok cu care am ce discuta, nu am treaba laughing

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Nu am nimic cu acele persoane. E alegerea fiecaruia.

| RAY a răspuns (pentru rosessunflowersandlillies):

Nu e o alegere cu asta te nasti

| rosessunflowersandlillies a răspuns (pentru RAY):

Nu prea cred, insa fiecare cu opinia sa, poate asa o fi.

| RAY a răspuns (pentru rosessunflowersandlillies):

Nu ai inteles ce am vrut sa scriu

| rosessunflowersandlillies a răspuns (pentru RAY):

Posibil, imi cer scuze daca e asa...