| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Ce părere aveți despre Polonia?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O tara corupta dar am impresia ca e mult mai ingrijita in comparatie cu Romania, au drumuri mai bune si infrastructura cu reviziile la zi

| corbulalbrosu a răspuns:

Tara eminamente catolica. Tara din care a provenit Papa Ioan Paul al II-lea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am fost acolo.
Câmpii frumoase, fete la fel. Limba cam încâlcită.

| SilentRain a răspuns:

Nu știu mai nimic...

| minrest a răspuns:

Polonia, ce sa spun, imi place. Imi aduc aminte cand toate tarile din Est traiam sub dictaturi comuniste; singurii care tineau piept tiraniei in anii 80 erau muncitorii polonezi, sub conducerea sindicatului lor, Solidarnovsk, ce greve eroice au facut atunci! Toti eram cu inima in gat de emotie, si cu ochii la ei; Polonia a suportat cativa ani intreaga greutate a destinului omenirii. Acuma ca partidele antieuropene sunt pe cale sa piarda puterea in Romania, se strica si frontul partidelor iliberale antieuropene din Est, si trag nadejde ca actulul partid iliberal antieuropean la putere in Polonia sa fie pus cu botul pe labe, si in cativa ani chiar sa cada; in rest, imi place Polonia, o iubesc chiar.

| Hammurabi a răspuns:

Cei mai buni instalatori. laughing

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

E o tara cu 3 trepte mai sus fata de RO si din ce am auzit e ca femeiile acolo sunt mult mult mai frumoase si mai rele decat cele din RO, cel putin asta am auzit.

| Sindbad a răspuns:

Ca exemplu, sunt cei care au atacat tancurile nemtesti, cu sabia in mana si calare in sa: nu pot sa nu le iubesc curajul. In acelasi timp, reusesc sa se bage in situatii contradictorii(gen de patru ori in istorie au reusit sa provoace rivali inversunati sa se uneasca pentru a-i imparti): le desconsider mintea.