| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveţi despre rasism?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu uita că din cauza lui s-au dus atâtea războaie, au murit atâția oameni nevinovați, etc.
Nu o părere bună.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Că este o ură iraţională şi discriminatorie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este binevenit oricând. Chestii urâte pot fi considerate crima, violul, furtul, etc. Rasismul poate fi adesea justificat de faptele persoanelor care primesc această reacţie din partea mulţimii.

| nowar a răspuns:

Interesant...thinking depinde totusi de context uneori e nedrept, alteori unele persoane merita sa fie tratate asa

| traiescdeciexist a răspuns:

Teorie social-politică care susține inegalitatea biologică și intelectuală a raselor umane.

| MarianAlexandru17 a răspuns:

E o chestie urata, dar cateodata e necesara.