| TheGreatSouthernTrendkiII a întrebat:

Lasandu-va deoparte parerea despre avort, ce parere aveti despre Roe v. Wade?

9 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Trump i-a injurat pe judecatorii care au anulat Roe vs. Wade. A zis ca i-au adus doar pierderi electorale.

| Wr3nch a răspuns:

Un proces istoric care a oferit accesul la un drept fundamental.

| TheGreatSouthernTrendkiII explică (pentru Wr3nch):

Nu exista nicaieri in constitutia sua dreptul sa omori alti oameni.
Si de cand sa omori alti oameni e un drept fundamental?

| Wr3nch a răspuns (pentru TheGreatSouthernTrendkiII):

Daca tu crezi ca un fetus nedezvoltata e om conversatia se opreste aici. Nu am ce sa adaug, pentru ca oricum o sa o tii pe a ta.

| TheGreatSouthernTrendkiII explică (pentru Wr3nch):

Fetus inseamna copil in latina.
Normal ca e om. In urma fecundarii unui ovul uman de un spermatozoid uman nu poate sa rezulte altceva decat o fiinta umana. Daca tu consideri altceva, esti liber sa imi faci un argument despre cum pana la un anumit moment ceea ce se afla in uterul mamei e o fiinta care apartine de alta specie.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

"Lasand deoparte mancarea, ce va place sa infulecati?". Asa iti suna si intrebarea ta.

| TheGreatSouthernTrendkiII explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Nu. Ce se intampla e ca ai tu probleme cu intelegerea lucrurilor.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru TheGreatSouthernTrendkiII):

Nup. Ne ceri parerea despre un proces care reglementeaza avortul in sua, dar fara sa ne spunem parerea despre avort, ceea ce nu ai cum.

| TheGreatSouthernTrendkiII explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Ar trebui sa poti sa judeci daca a fost sau nu decizie buna indiferent de ce crezi despre avort.