| RAY a întrebat:

Ce parere aveti despre socializarea virtuala? Poate inlocui socializarea reala?

Răspuns Câştigător
| ksaoswh a răspuns:

Dupa parerea mea nu. Eu prefer socializarea reala. De ce? In socializarea virtuala nu poti sti de fapt daca persoana cu care vorbesti este ea, sau nu cumva alta persoana. In socializaea virtuala unele persoane vor sa para exact ceea ce nu sunt de fapt, poti sa ai 1000 de prieteni si cand te vezi cu ei pe strada nici macar sa nu te salute. Sau acele fete de zici ca is adevarate miss universuri si cand le vezi in realitate iti vine sa o iei la fuga. rolling on the floor In schimb socializarea reala iesi afara, comunici, iti faci prieteni reali, cunosti oameni si ai parte de distracie reala. In schimb ce am face daca cu totii am socializa numai virtual laughing ar fi cam stupid dupa parerea mea. happy E ok si socializarea virtuala dar tot mai buna este aia reala.winking

11 răspunsuri:
| dienuta1990 a răspuns:

E buna si socializarea virtuala dar e cel mai bine socializarea reala!

| Mădă0611 a răspuns:

Nu. Ce imi place e ca pe net gasesti oameni care sunt interesati de aceleasi subiecte care te intereseaza pe tine, si nevazandu-i, nu poti fi rasist, dar in realitate vezi fata interlocutorului, ochii, expresia faciala/mimica, gestica.

| J0B0MAT a răspuns:

Socializarea virtuală este ok, dar nu poate înlocui socializarea reală.

| Florentina9210 a răspuns:

Optez mai mult pentru socializarea reala!

| RAY explică (pentru Florentina9210):

Ma bucur ca crezi asta, ai multi prieteni reali?

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

Ii numar pe degetele de la o mana pe cei pe care ma pot baza. Iar restul, sunt doar cunostinte!

| RAY explică (pentru Florentina9210):

Bine ca ai si atat, mai multe fete sau baieti?

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

La ce imi folosesc 100 si cand am nevoie sa nu am pe niciunul langa mine?
Si fete si baieti, cu baietii ma inteleg cel mai ok.

| WaterDrop a răspuns:

Deja a inlocuit`o, ce sa mai inlocuiasca laughing

| ShaOfHatred a răspuns:

Oricand.