| DoarAlin a întrebat:

Ce parere aveti despre supele acelea instant cu fidea? Dauneaza cu ceva daca consumi des?
Eu mananc una aproape in fiecare dimineata, inainte sa plec la scoala.

11 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu sunt sanatoase, ma doare stomacul numai cand ma gandesc la ele laughing.

| DoarAlin explică (pentru supadeceapa):

Pai sunt doar paste, fidea, nu vad ce-ar putea sa-ti faca. laughing) Ma rog, cred ca daca exagerezi cu ele iti pot face rau, eu am inceput sa mananc supe din astea acum 4 zile, cand le-am vazut la magazin. Daca patesc ceva din cauza lor, sigur ma las de ele.

| supadeceapa a răspuns (pentru DoarAlin):

Nu fideaua e beleaua, ci praful ala instant. Si mie-mi plac alea Rolton, dar nu-mi tin de foame si mai bine gatesc ceva ca lumea. Plus ca dimineata ar trebui sa mananci ceva mai consistent laughing

| DoarAlin explică (pentru supadeceapa):

Ah, dap. Am mai auzit ca praful nu este bun, si in locul lui sa pun delikat. Mie sincer imi tine de foame cateva ore bune. O supa, o portocala si un mar, sunt suficiente pentru mine. rolling on the floor Mie chiar si se pare ca mananc prea multe in 9 ore, cat sunt eu la scoala.
Ce anume as putea manca dimineata, in 15 minute, cel putin. In afara de celebrele cereale cu lapte. rolling on the floor)

| Endoryus a răspuns:

Sunt macar bune la gust? Nu am mancat in viata mea asa ceva. Prefer sa mananc mancare gatita de mine, nu gata facuta.

| DoarAlin explică (pentru Endoryus):

Mie personal imi plac. Sunt multe variante... picante, pui, vita, rosii, ardei, legume. Le prefer pe cele picante, pentru ca sunt chiar iuti. Si am observat ca daca folosesti si acel pliculet cu ulei, sau grasime, o face cam dezgustatoare... Eu pun o picatura de ulei normal pentru ca nu-mi place mancarea grasa.
Pai si eu prefer mancarea gatita de mama, dar cateodata munceste peste program, si nu are timp sa imi faca ceva, in afara de vreun sandwish cu sunca sau salam. Nu prea sunt fan al mezelurilor, sau a mancarii gata facute, recongelate, etc. Dar supele astea chiar sunt bune. Si nu sunt la fel de nesanatoase ca un hamburger de la fastfood, sau o punga de Chio. laughing

| Endoryus a răspuns (pentru DoarAlin):

Avand in vedere ca scrii aici pot presupune ca ai 2 maini laughing, deci poti invata sa iti faci singur. Nu trebuie iq de Einstein sa gatesti. Doar sa iti placa catusi de putin. Si mai ales timp.

| DoarAlin explică (pentru Endoryus):

Asa este, dar nu prea are cine sa ma invete. laughing In afara de internet, care nu este atat de folositor. Si da, asa este, nu-i atat de greu sa gatesti. Adica stiu sa prajesc un ou, sau un crenvurst, sau sa fac un pilaf. Altceva nu stiu. rolling on the floor Si nici prea am timp sa fiu sincer, imi petrec aproape toata ziua la scoala, plus ore de meditatie, o gramada de teme. Sper ca la liceu n-o sa fie la fel de rau...

| AlMaDi a răspuns:

Naruto le manca mereu si nu a patit nimic, chiar a ajuns hokage. laughing

| DoarAlin explică (pentru AlMaDi):

Ok. Atunci o sa continui sa le mananc. laughing))

| AlMaDi a răspuns (pentru DoarAlin):

Baiat istet...anunta-ma daca ajungi hokage, atunci ma apuc si eu sa mananc toata ziua, acele supe, care sa stii ca si mie imi plac. laughing

Apropo, am vazut ca Dr. Oetker, a scos pe piata o gustare de ovaz, poate e o alternativa de diversificare a micului dejun.