| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre Televiziunea Română și activitatea sa curentă?

15 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

In afara de campionatul mondial, chiar nu urmaresc absolut nimic altceva de la ei.

| Dismally a răspuns:

Foarte proasta, nu mai urmaresc de multi ani.

| oglindasultanului a răspuns:

Penibila (am vazut cuvantu asta in cam multe intrebari si m-a inspirat).

| Superior a răspuns:

Oribila,vedete urate, televiziuni de prost gust, multa promovare a prostiei.

| anonim_4396 explică (pentru Superior):

Sunt câteva jigodii care au emisiune acolo, de sex feminin mai ales...dar asta-i alta poveste.
Mie mi se pare ok dpdv cultural programul, dar e un imens jaf pe care îl face Doina Gradea, eu n-am mai auzit de vreo televiziune privată, să nu mai vorbim de publică care să-și plătească invitații cu mii de euro.

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca el se referea la televiziune in general.

| Lostlyric a răspuns:

Nu mai detin televizor de aproape doi ani, de fapt, doar abonament. Televizor nu mai detin de cateva luni, ma rog...detalii.
Nu mai urmaresc ce se intampla la televizor decat arareori, in timpul programului de munca, pentru ca doar in acea cladire se face sa fie un televizor uitat de veacuri.
Insa, pentru toti cei care considera TVR-ul oribil si activitatea lui, as dori sa le spun ca nu e dracul atat de negru. Surprinsa am fost sa dau peste o parte buna din arhiva lor, printre care si emisiunile de odinioara sau actuale, care nu sunt chiar de aruncat la gunoi - toate in format digital, impartasite gratuit pe canalul lor de Youtube.
Nu stiu ce mai fac, nu stiu in ce cacaturi politice au mai intrat distribuitorii, presedintele ori presedinta (ce-or mai avea acum), insa, sa nu uitam ca Garantat 100% inca mai ruleaza, emisiuni cu tematica istorica, documentarele variate, filmele care nu sunt tocmai de aruncat, emisiuni cu romani si despre romani de pretutindeni. Eu inca consider TVR-ul ok. Asa cum puteam linistita sa arunc Antena 3 in flacari, dar urmaream emisiunea lui Carmen Avram in fiecare saptamana cu sufletul la gura.
Gusturile nu se discuta. Si bravo lor pentru ideea de a difuza o mare parte a arhivei pe un canal Youtube oficial.

| anonim_4396 explică (pentru Lostlyric):

Eu nu înțeleg ce caută Emma Zeicescu la TVR, după ce ai cântat colindul cătușelor într-o lume normală la cap ar trebui să nu mai exiști, nu înțeleg ce e cu porcăria aia de emisiune ''Vorbește corect'', mai e una în care unu povestește istorie făcând mișto și cu glume de căc at, mai e Lavinia Șandru, fosta nevastă a lui Vâlcov, care ia 2000 de euro pentru 30 de minute / weekend, și nu înțeleg de ce dracu' Cristache își plătește invitații cu aprox. 500 de euro pe emisiune, când emisiunea are o oră, uneori două.
Și mai sunt o grămadă de porcării.

Dar: Emisiunile lui Cioroianu, Garantat 100% și încă câteva merită toți banii.

| anonim_4396 explică (pentru Lostlyric):

Și că tot vorbeau unii de toate canalele, pot să remarc, cu multă bucurie, că de 2 seri, SRI nu mai are post de propagandă și acum, acolo, se fac emisiuni normale.

| Lostlyric a răspuns (pentru anonim_4396):

In ritmul asta, vei gasi dezavantaje la toate posturile TV. Dar, pana la urma, nici eu nu inteleg prea multe.

| Lostlyric a răspuns (pentru anonim_4396):

Cel care "vorbeste ïstorie si prostii" este Adrian Cioroianu si pe cel cu Garantat 100% il cheama Catalin Stefanescu.

| anonim_4396 explică (pentru Lostlyric):

Nu la Cioroianu mă refeream. Emisiunea lui merită tot respectul.
la ăsta: https://www.youtube.com/watch?v=-PWKYz4vROg

| Ensiferum a răspuns:

Zero barat. Televiziuni care ne spala creierul si ni-l umple cu incultura la un nivel inalt. Televiziuni manipulate de marile puteri.

| DragosMatei123 a răspuns:

O adunatura de degenerati inculti si excitati sexual

| PinkFlowers a răspuns:

Si buna si rea, unele emisiuni sunt faine, altele nu, depinde de preferintele romanilor. Eu recunosc imi plac si cele educative si alea unde se mai tiganesc depinde de stare.