| Sorina0970898 a întrebat:

Ce parere aveti despre viata comunitara? Cum o vedeti, cum ati descri-o?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum o vad... Habar nu am, nu am trait in perioada respectiva. Insa... 1. Pe vremea lui Ceasca, aveai un loc de munca cat de cat stabil. 2. Atunci cand spuneai Romania, reprezenta ceva pe plan international, in perioada respectiva Romania facea export serios. 3 Da bai, nene legea este minunata dar sunt mult prea multi imbecili care nu o respecta ( nu spun asta doar pentru ca sunt studenta la drept ) 3. Coruptia a explodat dupa 89. 4. Ceausescu era un misogin 5. Atunci trebuia sa gandesti intr-un anumit mod, nu era incurajata libera exprimare 6. Nu era tocmai usor sa pleci din tara, sa calatoresti. 7. Nu exista atata libertate. 8. Eu stau in Bucuresti, am ramas uimita cand am aflat ca pasajul de la unirii a fost gata in 40 de zile, asta pe vremea lui Ceausescu, Iar acum se lucreaza la un pasaj de la Piata sudului de 1 an si ceva, circulatia este infernala. 9. Deci, nicaieri nu am vazut asa ceva " Se sapa, sa introduc tevi se asfalteaza iar la o anumita perioada se sparge asfaltul iar tevile negre sunt inlocuite cu altele portocalii, exact la fel asta la o diferenta de nici 2 luni de zile.
10... Lista poate continua, sper ca nu te-am speriat happy