| AlexDorinel a întrebat:

Ce parere aveti? se mareste alocatia cu 20% in februarie si cu inca 20% in august

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Părerea mea e că vorba „l-a făcut pentru alocație" devine din ce în ce mai realistă.

| Robertandrei4858 a răspuns:

In februarie 2021 se va mari cu 20 %, cat despre august nu prea cred. Ar fi o crestere mare si brusca. daca bine iti amintesti, acum cativa ani alocatiile au fost undeva la 42 de lei, pe urma 84, iar ulteror au ajuns sa cantareasca 150 de lei. Daca s-ar mari si in toamna nu ar mai merge oamenii la munca, ar sta pe ajutoare sociale si pe alocatiile copiilor.