| anonim_4396 a întrebat:

Se mai mareste alocatia la 150 lei? Era vorba ca in martie se mareste, dar alocatia mi-a venit 80 lei.
Mie imi vine de exemplu, in luna martie, imi vine alocatia pe luna februarie. Oare luna urmatoare va fi 150?

1 răspuns:
| uwu7 a răspuns:

Cica s-a aprobat ca din luna aprilie sa vina 150 lei, dar nu poti stii niciodata cand amana pe luna viitoare, sau peste jumatate de an, sau peste cativa ani...
In teorie, ar trebui sa vina de luna urmatoare, dar nu se stie ce planuri mai au bulangiii din politica.