Apache
| Apache a întrebat:

Ce parere aveti....sunteti sau nu sunteti de acord cu asta?

http://www.evz.ro/......76022.html

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tampenii, daca ar fi accident as calca gravide cu tirul lol. Nene azi am inceput scoala sa stii si e misto dar subiectul ala de pe net e pus la misto fii sigur.

| thegatekeeper a răspuns:

Sunt de parere ca si cu consiliere, si fara, putine dintre femeile care doresc sa faca un avort isi vor schimba decizia. O mare parte dintre ele stiu exact ceea ce implica acest proces si cunosc urmarile, insa tot vor sa o faca, din diferite motive, de multe ori destul de serioase. Ma indoiesc ca o perioada de consiliere le va determina sa isi schimbe decizia, poate doar le va pune putin pe ganduri, insa daca ele considera ca este necesar, in final tot vor avorta, daca situatia o cere. Oricum, oricat de controversat ar fi subiectul, eu sunt de parere ca este o decizie foarte persoana si ca fiecare femeie poate decide in legatura cu ceea ce considera ca este mai bine pentru ea insasi.

| Holocaust a răspuns:

Pe alocuri sunt de acord.Nu văd ce rost au psihologii în chestia asta.Ar trebui un medic, care ştie ce-i ăla avort şi în ce constă, şi care să le explice şi viitoarelor utilizatoare ale acestei metode de contracepţie, iar ele să aleagă calea convenabilă...Adică eu am văzut acum ceva timp un filmuleţ despre avort, şi mi-a schimbat total punctul de vedere.
Aş propune ceva gen:"Vrei să scapi de copil? Nu-i problemă. Scăpăm noi de tine.", iar asta din cauză că unii nu ştiu să folosească prezervativul, şi mai toarnă şi vreo 10 puşti, pe care n-au cu ce-i creşte.Acum depinde şi de caz. Dacă un făt e diagnosticat cu Sindromul Dawn/Patau/Edwards etc, ar fi convenabil avortul.Nu ar mai fi nevoiţi să trăiască o viaţă mizerabilă.
Dacă vrei, te poţi informa despre "Strigătul mut": http://www.avort.ro/strigatul-mut.php

| vangheliss99 a răspuns:

Daaaaaaa.