| cristianli a întrebat:

Ce parere aveti voi despre politisti? vreau raspunsuri sincere

2 răspunsuri:
| Antonimu a răspuns:

Mama e politista, si isi face treaba cum o fac toti oamenii, asta e meseria lor. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Orice pădure are și uscăciuni.
Ca și în celelalte sisteme și aici ne lovim de uni polițiști care habar nu au ce este cu ei prin minister, nu cunosc legislație, nu au cunoștință de drepturile și obligațiile cetățeanului, etc.
Privind din latura pozitivă sunt și destui polițiști care își fac treaba mai ceva decât "ca la carte" și aceștia trebuie premiați, admirați, lăudați, avansați în grad, etc.
Pa, pa.