| PrințesaDeAur a întrebat:

Ce pateste un minor daca comite o crima?

Răspuns Câştigător
| StrongHeart a răspuns:

Depinde de multi factori de la circumstantele crimei; crima din autoaparare e un lucru, crima cu premeditare este cu totul alta mancare de peste; depinde de judecator, avocat, etc.Au fost destui in istorie care au infundat puscaria degeaba(Nelson mandela de exemplu), in timp ce altii au fost liberi ca pasarea cerului(Jeffrey Epstein).In general daca vorbim de omor, este o fapta grea si poti sa nu mai vezi lumina zilei de maine si toate lucrurile frumoase dintr-o greseala prosteasca.Te poti lipsi de astfel de ganduri, daca duci gandu prea dreptate, incat sa te tenteze curiozitatea sau din disperare sa faci asta, nu e mereu ca in filme.De regula anchetatorii isi fac treaba si multi criminali sunt foarte prosti,subestimeaza justitia, mai ales ca multora le place sa se laude cu atrocitatile comise.
Ca sa iti raspund mai concret intrebarea, sunt multi minori care si-au petrecut viata de devenire in adult si de adult in niste conditii inimaginabil de sinistre.E usor sa ai fantezii din confortul tau, dar cand vezi cat de rece e un astfel de drum, te va face sa apreciezi mai mult libertatea, linistea pacea. Sper ca te-am ajutat cumva.

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intrebi la plezneală sau ai ceva pe suflet

| Celcestietot a răspuns:

Incalca cea de-a sasea porunca din Decalog si vin dracii la el.

| Andreeush a răspuns:

E clar că nu scapă dacă e minor.
O să ajungă la școala de corecție.

| SilentRain a răspuns:

Intră la pușcăria de minorii happy
Poți să intri în pușcăria de la 14 ani

| oglindasultanului a răspuns:

Plateste parintele daune, scoala de corectie.

| StrongHeart a răspuns:

Scoala de corectie, inchisoare juvenila.Depinde de natura crimei daca este caz penal sau nu. Daca furi un pachet de servetel din supermarket sa iti sufli nasul cel mai probabil nu vei pati nimic, daca esti prins, un advertisment. Daca in schimb furi un ceas scump sau daca vinzi droguri de mare risc, risti ani de inchisoare, chiar daca esti minor. Exista repartizari in functie de varsa.

| PrințesaDeAur explică (pentru StrongHeart):

Ma refer atunci cand omori un om, nu la infractiuni din astea mici

| StrongHeart a răspuns (pentru PrințesaDeAur):

Depinde de multi factori de la circumstantele crimei; crima din autoaparare e un lucru, crima cu premeditare este cu totul alta mancare de peste; depinde de judecator, avocat, etc.Au fost destui in istorie care au infundat puscaria degeaba(Nelson mandela de exemplu), in timp ce altii au fost liberi ca pasarea cerului(Jeffrey Epstein).In general daca vorbim de omor, este o fapta grea si poti sa nu mai vezi lumina zilei de maine si toate lucrurile frumoase dintr-o greseala prosteasca.Te poti lipsi de astfel de ganduri, daca duci gandu prea dreptate, incat sa te tenteze curiozitatea sau din disperare sa faci asta, nu e mereu ca in filme.De regula anchetatorii isi fac treaba si multi criminali sunt foarte prosti,subestimeaza justitia, mai ales ca multora le place sa se laude cu atrocitatile comise.
Ca sa iti raspund mai concret intrebarea, sunt multi minori care si-au petrecut viata de devenire in adult si de adult in niste conditii inimaginabil de sinistre.E usor sa ai fantezii din confortul tau, dar cand vezi cat de rece e un astfel de drum, te va face sa apreciezi mai mult libertatea, linistea pacea. Sper ca te-am ajutat cumva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe cine vrei să trimiți la Sf Petru?laughing

| DeathOfDreams a răspuns:

O să salvez întrebarea, în cazul în care văd în viitorul apropiat la știri vreo crimă comisă de-un minor. laughing)