| FreddieM a întrebat:

Ce persoana faimoasa considerati ca nu-si merita popularitatea/faima? De ce?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Kardashian family!
Pentru ca sunt aroganti, prosti si promoveaza nesimtirea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este unul din antichitate care a dat foc la un templu ca să rămână și el în istorie.
Și unul care a zis că el e fiul lui Dumnezeu, și a rămas și el foarte popular.
Vroba psihiatrului meu. Vrei glorie? Tragi un pârț și zici că e cutremur.

| mastadont a răspuns:

Thomas Edison. Acesta a fost doar un corporatist care s-a folosit de fondurile pe care le avea la dispozitie doar pentru a-si discredita adversarii, pe Tesla in principal, iar munca grea au facut-o in principal subalternii lui. El era doar figura publica din spatele descoperirii becului. Edison a pledat impotriva curentului alternativ chiar daca si-a dat seama ca acesta este superior celui continuu pentru ca acolo investise mai multe fonduri si dorea sa castige si mai mult prin implementarea curentului continuu. Din aceasta lupta, intre Edison si Tesla, Edison a iesit castigator pentru o vreme Tesla fiind discreditat si marginalizat. Eu cred ca nu merita acest lucru pentru ca Nicola Tesla a fost un adevarat geniu. Doar dupa moartea sa lumea si-a dat seama ca curentul alternativ este mult mai usor si mai profitabil iar curentul continuu sustinut de Edison a fost depasit.

Răspuns utilizator avertizat
| DeathOfDreams a răspuns:

Pffff, this is a very very long list. Ar fi mai ușor să pui invers întrebarea.

| FreddieM explică (pentru DeathOfDreams):

Nici o problema. Considera invers intrebarea.winking
Pace

| EntertainYou a răspuns:

Majoritatea vloggerilor din tara si din strainatate.
Pentru ca multi efectiv nu produc nici continut educativ, nici entertainment.
Unii mai sunt si nesimtiti pe fata.