| Mangoo a întrebat:

Ce piese ascultati si ce ziceti de cie care asculta manele si populara? mie mi se pare ca sunt ciudati.

5 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Eu ascult si manele si straina si romaneasca, am orizontul mai larg in materie de muzica, fiecare cu gustul lui si de starea in care se afla pe moment, sunt oameni care atunci cand sunt tristi asculta manele, am dat un exemplu, nu trebuie sa fi rrom sa asculti manele sau sa fi nu stiu ce savant sa asculti nu stiu ce arii, sa fim seriosi si nu mai catalogati oamenii dupa muzica care o asculta, nu-i corect

Răspuns utilizator avertizat
| Mao a răspuns:

Gusturile...nu se discuta. Cam asta as spune daca m-as intalni cu o astfel de persoana, si trecand peste felul preferat de muzica, este chiar de treaba. O persoana cu care poti purta o conversatie. Atunci pur si simplu nu ma intereseaza.
Cei care asculta populara sunt trecuti de 19-20 de ani. De obicei, de atunci incep nuntile si tot tacamul, si iti place sau nu, oricum trebuie sa o asculti. Nu pui rock sau scream la nunta.

Eu ascult rock, pop-rock si si-rock. (:

| FallingRain a răspuns:

Mie imi place rockul alternativ, punk si metal. Si mamaia asculta muzica populara si este foarte enervanta. Da ce mai, e batrana, are 70 de ani, are tot dreptul sa fie asa de demodata. Cine asculta manele inseamna ca incurajeaza ca tiganii sa cucereasca tara noastra. Si este trist. Oricum fiecare om care nu e roman asociaza cu foarte multa usurinta romanul cu rromul. Asta este. Zic asta pentru ca manelele sunt cantate doar de rromi si fiecare manelist are impresia ca asculta doar manele frumoase. Asta este parerea mea. Funda? PLS

| frumushika16 a răspuns:

Pai...cne.ask.manele.ii.rrom.eop.nu.askult! si.muzica.poponara.ee.ptr...poponari!laughing.aaa.populara.ii.ptr.batrani.babaliklaughingi. funda?