| anonim_4396 a întrebat:

Ce portret psihologic i-ați face unei persoane care este atrasă și dorește a se afla într-o funcție de conducere?
Ce trăsături de caracter, pozitive sau negative, i-ați atribui?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O persoana căruia ii place sa se impună, un fel de team leader. E o chestie înnăscuta, se numesc persoane cu personalitate strong, de fel ăstora le place sa fie mereu în centrul atenției, și de multe ori sunt ignorante, egoiste, nesimțiți, fără bun simt. Am câțiva de ăștia și în familie, dacă nu sunt în centru atentiei încep sa facă râie, sa ii mănânce pielea parca. Dar are și calități ca, încredere în sine, au fost cândva/și poate sunt liderul din grup /grupuri de amici, și asa mai departe, știu sa se impună și sa capete respect fast dar multi sunt perverși și vicleni, printre aceștia se enumara și psihopații, nu e o întâmplare ca și politicienii au tentinde de psihopați.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In ce sens atrasă?

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Adică vrea să se afle într-o funcție de conducere, gen manager, șef de magazin, director general, executiv,, etc.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De obicei sunt doar persoane care vor sa manipuleze, desi nu prezinta calitati de lider.
Ma dezgusta si ii evit.

| Mosotti a răspuns:

E acelasi raspuns care l-am dat la subiectul cu cei cu personalitate puternica.
E profil genetic mai mult, si cel in functie de conducere este un om bazat, capabil, puternic, si am explicat de ce se simte atractie fata de acesti oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.

Competenta
Asumarea pericolelor & eșecurilor / Asumarea de riscuri!
Perseverența și Ambiție
Disciplină
Ordine... pe plan emoțional
Caracter integru
Avaritate / Lăcomie sau Dorință de a AJUTA!
Persoană puternică!
Caracter dominant
Caracter (în unele cazuri imoral ), defectuos, repugnant
Hărnicie
Obiectivitate
Precizie și determinare
Inteligentă / logică
Persoană asumată