| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot pati daca nu am respectat contractul cu cosmote? se incheie anul acesta in octombrie si nu am platit decat 2 facturi la inceput. E adevarat ca dupa 3 ani nu ma poate obliga nimeni sa platesc? Daca e cineva printre voi care a trecut prin aceeasi situatie il rog sa-mi dea un raspuns urgent

1 răspuns:
| qwerty a răspuns:

Citeste exact ce scrie in contract (are vreo 5 pagini) si vei gasi acolo raspunsul. Oricum, ai facut o mare prostie ca nu ai platit. Daca nu ma insel, te pot da in judecata, iar daca nu platesti suma datorata (care creste in fiecare zi), iti pot lua si casa in final.