| anonim_4396 a întrebat:

In viata poti sa inveti si de la dusmani nu doar de la prieteni? As dori un raspuns

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

In viata inveti de la toti cate ceva. Lectiile cu adevarat dure le primesti atunci cand te astepti mai putin si de la cine te astepti mai putin.Si asta e trist, pentru ca mereu trebuie sa fi in garda, pregatit de orice de la oricinesad

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, de cele mai multe ori inveti cum nu ar trebui sa fii, dar uneori, oameni pe care ii detestai pot face gesturi de o frumusete extraordinara din care ai multe de invatat.

| ViVi a răspuns:

Este adevarat din rautatea altora te faci mai frumos si mai inteligent nu e stupid cea ce spun ai sa iti dai seama...cred ca ai vazut floarea de nufar cum creste? intr-o baltoaca urata laughing si ce frumoasa ewinking

| georgiana a răspuns:

Tineti prietenii alaturi de tine, dar dusmanii si mai aproape.

| Jupiter a răspuns:

Normal ca da. Poti invata din orice experienta si de la orice fel de persoane. Ai grija insa ce inveti. De exemplu, de la cineva care ti-a facut rau nu e bine sa inveti sa faci si tu rau, ci e bine sa inveti sa nu faci rau, pentru ca ai putea face alte persoane sa se simta cum te-ai simtit tu.

| nicko a răspuns:

Normal...pay "invata din greselile altora"... da' ai grija eu la 10 ani am invatat sa fac misto de prietena mea.laughing... da mai tarziua mi-am dat seama la ce se refera proverbulwinkingwinkingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, de la dusmani poti invata strategii, dusmanii sunt buni strategi.