| kami10000 a întrebat:

Ce presupune facultatea la distanță?

5 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Fiecare facultate are regulile ei. De regula facultatea la distanta (ID) implica prezenta de doua ori pe semestru la fiecare materie si prezenta la examene. Acum cele doua prezente nu stiu daca trebuie sa fie fizic, probabil ca unii cer fizic altii nu.

La IFR te duci in fiecare weekend, (asa fac eu acum de exemplu).

| Nirvanaaa a răspuns:

Te prezinți doar la examene.

| carevaescu a răspuns:

Ca nu te duci

| kami10000 explică (pentru carevaescu):

Vaiii,mersi! Mi ai fost de mare ajutor happy
Mă refeream dacă intri online la cursuri, dacă nu intri deloc și te prezinți doar la examen etc. Voiam o idee mai dezvoltata despre cum stă treaba.

| carevaescu a răspuns (pentru kami10000):

Cu plăcere. Dar în principiu fiecare facultate își va defini ce înseamnă pentru ea învățământ de la distanță. Pentru unele va însemna totul online, pentru altele va însemna fără frecvență, iar pentru restul ceva între.