| Emeraude a întrebat:

Ce recomandati imptriva durerilor de masea? Am luat Nurofen si Paracetamol +ca am pus o compresa cu gheata...la dentist nu am cum sa ma duc, prietenul meu este plecat in delegatie din oras, parintii locuiesc mult prea departe, prietenii au plecat deja din Bucuresti. Iar eu mai am putin si plang de durere.

Multumesc anticipat pentru sfaturi (habar n-aveti cat m-am chinuit sa scriu mesajul laughing )

10 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Algocalmin (fiole) chiar daca este injectabil, tu il bei... e rau la gust dar iti trece!
mai incearca aulin, ibuprofen si ar fi bine sa iei niste antibiotice ca sigur ai infectie si de aceea te doare!

| cretzufinish a răspuns:

Cum paracetamol? Ia un nurofen forte si da-te cu dentocalmin (e o solutie... pui putin pe un betigas si masezi pe masea, iti va amorti instant si nu mai simti durerea).

| Pisiii :x a răspuns:

KETONAL! toata familia mea foloseste KETONAL cand infutiata durere de masea ataca! Chiar si eu am luat si mie trecut imediat!

| Andutsaa a răspuns:

Dentocalmin, e numai si numai pentru dureri de masele sunt sigura ca o sa iti faca bine (nu este scump)

Te-am pupath :*. Bye! :*

| CristineDelaruss a răspuns:

Femeie du-te la urgenta la dentist laughing). Nu lua paracetamol!

XOXO

| hottweet a răspuns:

Ketorol? Pe mine ma ajuta mereu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aulin, cele mai bune pastile impotriva durerilor de dinti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te temi? dar nu ai de ce! Ti-o zice o persoana care ani intregi s-a temut de dentist, acum mi-a trecut! E mai bine sa tratezi maseaua sa nu fie nevoie sa o scoti, ca ramai stirba si urata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si totusi recomand dentistul. Nu trebuie sa mergi de mina cu prietenul sau parintii. Deci daca sint plecati poti merge si singurica, plus ca la urgenta nu te costawinking

| adina123456 a răspuns:

Acum 2 zile am fost la urgente si mi-a dat un antibiotic Augumentin de 650mg e ffff bun, si Ketonal pe langa el.