| PlasMatic a întrebat:

HELP! sunt plecat in olanda, am patit ceva ciudat, acu 3 zile m-a luat o durere de masea urata, a doua zi a inceput sa ma doara jumate de dantura, acum ma dor toti dintii, am ranii pe toata gingia plus de asta, mi-au cazut catele de carne din gingie,,, iau antibiotice, si paracetamol azi cand am vazut ce urat imi sta gingia deformata si cu ranii m-am panicat, problema ca aici nu imi permit sa merg la dentist aveti habar ce e asta, sau isi revine? va implor ajutati-ma... NU AM BANI DE DENTIST sad SI, BUCATICA AIA DE GINGIE CE MI-A CAZUT SE REFAE crying MUSCHIU acelA?

1 răspuns:
| mihambam a răspuns:

Este nasol ori ai tras curent ori ai un virus singura cale este sa te duci te consulti si sa afli mai exact ce ai sfatul meu este tine gura inchisa si nu mai consuma o vreme alimente foarte fierbiniti sau foarte reci